V rámci 22. kola Fortuna ligy cestovali futbalisti Banskej Bystrice pod Čebrať. Pre obidva tímy to bol šesťbodový duel, pretože išlo o priamu konfrontáciu o záchranu. Ružomberok na jar ešte neprehral a v domácom prostredí bol preto papierovým favoritom.

MFK Ružomberok – Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1)

Góly: 9. Masaryk (z 11 m) – 26. Kapor. ŽK: Masaryk, J. Maslo, Kružliak – Boroš, De Vito, Savič, Kupec. Zápas sledovalo 2011 divákov.

Zostava MFK Ružomberok: Nikolič – Boszorád, J. Maslo, Kružliak, Rosa – Nagy (80. Janič) – Zošák (46. L. Lupták), Gerát, Sapara, Dagbašjan (60. Gerec) – Masaryk

Zostava Banská Bystrica: Boroš – Vajda, De Vito, Had, Savič – Snitka, Willwéber (79. Kupec) – Kapor, Polievka (90+. Balko) – Faško, Šovčík (89. Gálik)

BBO_1953Úvodné momenty tradičného derby cez kopec neboli príliš zaujímavé. Vyše dve tisícky divákov pod Čebraťom vytrhla z letargie siedma minúta. Ružomberský kapitán Marek Sapara vnikol do šestnástky a vybiehajúci brankár Boroš ho jednoznačne fauloval. O dve minúty neskôr sa k zahraniu pokutového kopu postavil kanonier Pavol Masaryk a prízemnou strelou k ľavej tyči s odretými ušami poslal domácich do vedenia. Už o pár sekúnd boli v permanencii opäť Sapara s Masarykom. Priamy kop prvého menovaného predlžoval hlavou Masaryk na spoluhráča Kružliaka, no ten na ňu nedočiahol a neposedná lopta skončila tesne vedľa brány. V ďalších chvíľach dominovali obrany oboch tímov, keď nepustili útočiacich hráčov k zakončeniu. Ako blesk z jasného neba sa javila 26. minúta, keď Bystričan Michal Faško odcentroval presne z rohu šestnástky a obetavou ,,rybičkou“ mieriacej k pravej žrdi sa presadil futbalista s príznačným menom Milovan Kapor. Prvá veľká šanca červeno-bielych teda znamenala vyrovnanie na 1:1. Po tomto góle začali vystrkovať rožky a boli lepším celkom. V 35-tej minúte musel gólman Nikolič strelu aktívneho Faška vyraziť na rohový kop. O štyri minúty sa Gabriel Snitka ocitol v tutovke, tvárou v tvár brankárovi súpera, no trafil len jeho nohu. V závere polčasu pre zmenu zatlačili súpera domáci hráči, ale vyťažili z toho maximálne Rosov projektil letiaci nad bránu.

BBO_1935Aj na začiatku druhej 45-minútovky, to nebol príliš záživný futbal, defenzíva jedného či druhého tímu bola mimoriadne pozorná. Prvá šanca druhého dejstva prišla v 56-tej minúte, a veru že bola poriadna. Ján Maslo si totiž najlepšie naskočil na center z pravej strany a jeho hlavička skončila na brvne. Ofenzívne výlety vojakov stroskotávali na pozornej ružomberskej defenzíve. Ruža bola nebezpečnejšia, v 64. minúte pred bránou Dukly nastal zmätok, z ktorého mohol profitovať Boszorád, ale mieril tesne vedľa. Neubehlo veľa času, rohový kop predĺžil Maslo na Rosu, ktorého pohotový pokus pod brvno musel zlikvidovať Boroš. Na druhej strane dali vzápätí o sebe konečne vedieť aj Bystričania odetí v modrých dresoch. Polievka to skúšal sprava spoza pokutového územia, avšak Nikolič bez problémov zasiahol. Nasledovali krušné chvíle pre zverencov Štefana Rusnáka, Ružomberok bol aktívnejší, Dukla hrala na protiútoky. Zaujala hlavička Nagyho, ktorý v dobrej šanci zblízka prehlavičkoval bránu a taktiež strela Saparu po Rosovej prihrávke, ktorú musel zneškodniť gólman Bystrice. V záverečných desiatich minútach sa už vymanila Dukla spod tlaku. V 88. minúte zahrával priamy kop Faško, no na jeho priame ohrozenie brány si dal Nikolič pozor. Na druhej strane mal opäť prácu strážca bystrickej brány, keď ho zamestnal nedávno striedajúci Janič. Posledné sekundy už boli opatrnejšie, nič vážne sa neudialo a o výsledku 1:1 bolo prakticky rozhodnuté už v prvom polčase.

V utorok 17. marca je naplánovaný štvrťfinálový duel Slovnaft Cupu. Vojaci v ňom na Štiavničkách privítajú prvoligovú Šaľu. Začiatok zápasu je stanovený na 16.30 hod.