Vo štvrtok, tesne pred desiatou večer, bol hasičom nahlásený požiar na Starohorskej ulici v Banskej Bystrici. Jeho príčina je ešte v štádiu vyšetrovania.

starohorska poziarHasičskému a záchrannému zboru v Banskej Bystrici bol vo štvrtok o 21.54 nahlásený požiar kontajneru v Sásovej oproti známemu podniku Pikard. Po príchode na miesto hasiči zistili, že požiar sa rozšíril aj na neďaleké stromy a blízko zaparkované vozidlá. Požiar pohltil plastové kontajnery na odpadky pod prístreškom železnej konštrukcie s laminátovou strechou, dva ihličnaté stromy a tri osobné motorové vozidlá. Príslušníci HaZZ museli zavolať aj ďalšie posily a okamžite začali s hasením požiaru, ale zároveň aj ochranou a monitoringom okolo stojacich vozidiel, a to aj za využitia termokamery. Portál BBonline.sk o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Erik Piater.

Hlavu v smútku teraz majú najmä majitelia automobilov, ktoré sa už hasičom nepodarilo uchrániť. Majiteľovi vozidla Ford Mondeo vznikla škoda zhruba dvetisíc eur, škodu na vozidle Renault Thalia predbežne vyčíslili na štyri tisíc a na zničenej Škode Octavia na tritisíc eur. Aká bola príčina vzniku tohto požiaru je v tejto chvíli ešte v štádiu vyšetrovania.

Miestni obyvatelia zachytili požiar na videu.

[youtube nJddIdzDoLY 420 315]