Po prehre v Poprade cestovali banskobystrickí hokejisti na v poradí piaty vonkajší zápas v rade do Martina. Barani s Martinom v tejto sezóne ešte nestratili ani bod, navyše na Turci v dvoch zápasoch neinkasovali ani raz. Tentokrát to však bol iný príbeh.

MHC Martin vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 35. Rzavský (Salija, Koyš), 47. Leško (König, Pokrivčák), 49. Korostin (Varga, Galamboš), 59. Pokrivčák – 11. Mihálik (Surový, Buc). Zápas sledovalo v Martine 2000 divákov

Zostava MHC Martin: Dzubina – Rusina, Brňák, Pulli, Salija, König, Leško, Pacalaj – Korostin, Galamboš, Varga – Rzavský, Heizer, Koyš – Pokrivčák, Dlouhý, Surovka – Dvořák, Jurášek, Šalka

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Luža, Mihalik, Ďatelinka, Kubka, Matuškin, Ťavoda – Hickmott, Surový, Buc – Matoušek, Zigo, Lamper – Kafka, Bortňák, Belluš – Hamráček, Truchno, Ferleťák

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MHC Martin - 16.10.2016 - Banska Bystrica

Do zostavy baranov sa po anabáze v Slovane Bratislava vrátil Tomáš Surový. Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom tempe. Domáci hokejisti chceli konečne pred vlastnými fanúšikmi streliť proti Bystrici gól a preto sa snažili hrať aktívne a nebojácne. Na otvárací presný zásah si prítomní museli počkať do 11. minúty. Hosťujúci obranca Mihálik skúsil šťastie spoza brány a s pomocou ľavého betónu Dzubinu puk nakoniec zapadol do siete. Dobrú šancu na vyrovnanie mali domáci v 14. minúte, keď spomedzi kruhov pohotovo vypálil Korostin. Jeho projektil však skončil iba na hrudi Jasona Bacashihuu.

Rovnaký mikrosúboj Korostin – Bacashihua sa konal aj na začiatku druhého dejstva. Martinský útočník sa už po šestnástich sekundách dostal do úniku, no na amerického brankára v službách Banskej Bystrice nevyzrel. Tlak Martinčanov sa začal stupňovať a hosťujúci gólman mal čoraz viac práce. Do tretice si veľkú šancu na skórovanie vypracoval Korostin, ktorý sa dostal do prečíslenia s Vargom. Situácia sa však opakovala, aj tentokrát bol úspešnejší Bacashihua. Ten si držal čistý štít do 35. minúty. Martin sa dočkal vytúženého gólu, keď sa z dorážky presadil Rzavský.

Hokejisti z Turca boli pri chuti a aj v tretej tretine boli aktívni. Barani ich útočnú snahu brzdili len faulami. Po jednom z nich hostia pykali. Strela Königa sa odrazila rovno pred Leška a ten zblízka poslal domácich po prvýkrát do vedenia. O dve minúty to už bolo 3:1 z pohľadu Martina. V ďalšej presilovej hre sa po aktivite Vargu presadil agilný Korostin. Tento inkasovaný gól baranov zdravo nabudil a začali sa tlačiť smerom dopredu. Tlak hostí však stroskotával na výbornom Dzubinovi. Zverenci trénera Országha v závere odvolali brankára, avšak 118 sekúnd pred koncom inkasovali gól do prázdnej brány z hokejky Surovku. Banská Bystrica tak zaznamenala druhú prehru v rade, Martinu podľahla 1:4.

Sériu vonkajších zápasov ukončia barani v nedeľu 22. januára na ľade nováčika z Nových Zámkov. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.