V Lučatíne sa v sobotu už po tretíkrát uskutočnilo obľúbené bežecké podujatie Lučatínska jedenástka. Spolu so štafetami a detskými behmi štartovalo až 465 bežcov.

lucatinska-jedenastkaTakmer dvestosedemdesiat pretekárov v hlavných kategóriách sa predstavilo na 10,5 kilometra dlhej trati. V hlavnej mužskej kategórii zvíťazil Tomáš Kubej z ŠK KU Ružomberok časom 35 minút a 25 sekúnd. O štyridsaťtri sekúnd za ním zaostal Dušan Krajčovič z VŠC Dukla Banská Bystrica, o ďalších štyridsať sekúnd prišiel do cieľa Peter Štilla. Medzi ženami bola s časom 42 minút a 29 sekúnd najrýchlejšia Lucia Kamenská z Marathon BB Teamu pred reprezentantkou Trian ŠK UMB Svetlanou Lipárovou a Magdalénou Mikušovou z AK UMB.

Líderka celej Marathon BB Tour Lucia Kamenská v Lučatíne zvíťazila s pohodlným náskokom 83 sekúnd: “Rozbehla som to trochu rýchlo a prvý kilometer som mierne prepálila. Začali ma potom dobiehať ďalší bežci, no pomohla mi Peťa Fašungová, ktorá ma dobre potiahla. Tá ma aj informovala o poradí za mojim chrbtom. Vedela som, že vediem a Peťa mi vravela koľko je za mnou druhá Sveťa Lipárová. V závere som nezrýchľovala ani nespomaľovala, už som si to odkontrolovala a držala som si svoje stabilné tempo.“