Hráčov UMB čakala neľahká úloha zvíťaziť na ľade gladiátorov a obhájiť titul z minulého roka. Zápas bol fyzicky veľmi náročný, pretože sa hralo už dva dni po sebe bez prestávky. Pre Banskobystričanov to vyzeralo zle nedobre, ale v rozhodujúcom stretnutí ukázali svoju silu a zaslúžene dokázali zvíťaziť.

Posledné finálové stretnutie začalo opatrnou hrou na oboch stranách, pretože v predošlom zápase rozhodol o víťazstve len jeden gól. Ani jeden tím sa preto nevrhal to zbesilejšieho útoku, kde by mohol prepadnúť. Z tohto dôvodu ostalo prvé dejstvo bezgólové.

V druhej tretine sa už otvorilo vrece s gólmi. Pod hradom Matúša Čáka začal prestrelku Šimko, keď dokázal potrestať vylúčenie kapitána hostí Kandru. Zverenci trénera Opátha nesklonili hlavy a v 39. minúte vyrovnal po chybe Gábriša z mŕtveho uhla Novodomec. Banskobystričania využili minútový skrat domácich a po štyridsiatich sekundách Kamzík poslal UMB do vedenia.

Posledná dvadsaťminútovka začala tesným jednogólovým vedením Banskej Bystrice. Gladiátori sa tlačili pred Gašparoviča, nahadzovali puky, strieľali a snažili sa čo najrýchlejšie vyrovnať. Gól na 2:2 prišiel v 43. minúte, keď z druhej vlny dokázal prestreliť trojicu obrancov Stano. Po góle sa hra opäť otvorila a diváci videli rýchly hokej hodný posledného finálového zápasu. Hlavné nebezpečenstvo Banskobystričanov spočívalo v rýchlych prepadových brejkoch, pretože v predošlých zápasoch neraz súpera zaskočili. Hráči UMB sa v 54. minúte poslali do troch, čo domáci využili a z hokejky Kopeckého strhli stav zápasu vo svoj prospech. Banská Bystrica ale opäť ukázala silu kolektívu. V 58. minúte si hostia rozhodili domácu obranu a Brnčal poslal stretnutie do predĺženia.

V predĺžení hráči UMB potvrdili svoju nezlomnosť, keď na dvakrát dorazil Tatar puk za chrbát Gábriša. Banskobystričania tak dokázali druhý rok po sebe obhájiť titul a potvrdiť, že patria medzi špičku Európskeho Univerzitného hokeja.

EUHL – finále – 5. zápas – Trenčín

Gladiators Trenčín vs. UMB Hockey team 3:4 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1, 0:1)

Góly: 29. Šimko (Berak, Habšuda), 43. Stano (Osvald, Smolka), 54. Kopecký (Habšuda, Stano) – 39. Novodomec (Brnčal, Mendel), 39. Kamzík (Tatar), 58. Brnčal (Mendel, Kandra), 63. Tatar (Novodomec)

Zostava UMB Hockey team: Gašparovič – Kadlečík, Jendrol, Garay, Kacha, Seliga, Tatar, Adamčík, Kamzík, Kandra, Primus, Švarc, Sapar, Novodomec, Tenkel, Studený, Kasanický, Janák, Brnčal, Mendel, Koch

Zostava Gladiators Trenčín: Gábriš – Huna, Habšuda, Smolka, Kopecký, Šimko, Matejka, Trenčan, Hegyi, Osvald, Janos, Hulman, Stano, Revesz, Trautenberger, Mečiar, Kudlej, Berák, Balaj, Hajko