Banskobystrický útočník bojujúci o nomináciu na májové majstrovstvá sveta sa pri realizácii samostatného nájazdu v prípravnom zápase proti Rusku inšpiroval Pavlom Demitrom. Jeden z najmladších členov výberu Vladimíra Vujtka napodobnil parádny gól zosnulej legendy slovenského hokeja z výlukového roku 2004 do siete Slovana.

Ilustračné foto: Branislav Račko

Zápas sa symbolicky odohral na vypredanom štadióne Lokomotivu v Jarosľavli, ktorý v septembri postihla letecká tragédia. Pamiatku obetí si pred úvodným buly uctili minútou ticha. Tým najkrajším spôsobom si však hokejisti oboch tímov zaspomínali na zosnulých kamarátov v závere stretnutia. Po remíze 1:1 v riadnom hracom čase prišli na rad samostatné nájazdy a v nich mohli diváci vidieť viacero gólových parád. Najkrajším momentom ale bol gól útočníka HC O5 Banská Bystrica Jána Sýkoru. Dvadsaťjedenročný talent už v minulosti ukázal, že na premieňanie samostatných nájazdov je špecialita, ale chladnokrvnosť, s akou v národnom drese pred vypredaným štadiónom zopakoval chuťovku Pavla Demitru sa len tak nevidí.

Zápas Slovensko napokon prehralo, hokejový fanúšik si však musel prísť na svoje. A my pevne veríme, že Ján Sýkora sa posunul opäť o niečo bližšie k záverečnej nominácii na majstrovstvá sveta.

Rusko – Slovensko 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 14. Svitov (Ľudučin, Burdasov), rozhodujúci sam. nájazd Pestuško – 35. J. Mikúš (Kudroč, Vydarený)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, hlavní rozhodcovia: Buturlin, Anisimov (obaja Rus.), 9040 divákov.

Sýkorov gól v samostatnom nájazde proti Rusom (čas 2:43):
[youtube soSZL1AAvzU? 540 390]

Demitrov gól proti Slovanu v roku 2004:
[youtube 8DwtyhxMNpg 540 390]