Po víťazstve v Slovnaft Cupe nad Šaľou a postupe do semifinále chceli zverenci trénera Štefana Rusnáka naplno bodovať aj vo Fortuna lige na východe Slovenska. Domáce Košice sa borili s finančnými problémami, no na ihrisku to vôbec nebolo poznať.

MFK Košice – FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (2:1)

Góly: 5. Diaby, 9. Viazanko – 41. Vajda. ŽK: Huk, Horodník – Kapor. Zápas sledovalo v Košiciach 1180 divákov.

Zostava MFK Košice: Stijaković – Sekulić, Kavka (46. Dimun), Ostojić – Korijkov, Huk, Haskič, Djordjevič, Pačinda – Viazanko (90. Horodník), Diaby (63. Pavúk)

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda, de Vito, Had, Savič (77. Balko) – Willwéber (34. Kupec), Kapor, Snitka (69. Gálik), Polievka – Šovčík, Faško

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - MFK Kosice - 27.09.2014 - Banska BystricaBystričanom vstup do súboja v metropole východu Slovenska príliš nevyšiel. Napriek tomu, že boli v prvých sekundách aktívni, hneď z prvej strely medzi tri žrde inkasovali. Do vnútra šestnástky poslal v piatej minúte z pravej strany center Korijkov a Oumar Diaby poslal hlavou loptu k vzdialenejšej žrdi. Boroš bol bezmocný, no to ešte nevedel, že o štyri minúty bude loviť loptu zo siete podruhýkrát. Strelec prvého košického gólu Diaby totiž ideálne našiel na hranici veľkého vápna Miroslava Viazanka, ten popri Borošovi upratal loptu po zemi k pravej tyči. Košický MFK vzápätí kontroloval hru, avšak v sedemnástej minúte zahrával rohový kop Bystričan Faško a loptu zakrútil smerom do brány. Tá sa od žrde odrazila do zmäteného gólmana Stijakoviča, ktorý len tak tak uhasil požiar. Následne dominovali obrany oboch tímov, ktoré útočiacich hráčov nepúšťali k ohrozeniu brány. To sa zmenilo až po necelej polhodine hry. Faško mal prsty aj v ďalšej veľkej šanci hráčov v modrých dresoch. Jeho center na bližšiu žrď zakončil Had, no výborne pred bránkovou čiarou zažehnal gólovú pohromu brániaci Kavka. Hra sa následne opäť prelievala z jednej strany na druhú, avšak bez nejakej nebezpečnej koncovky. To bolo zrejme povestné ticho pred búrkou, v 41. minúte našiel Šovčík pred bránou Patrika Vajdu a vďaka jeho bojovnosti dopravil loptu do odkrytej časti brány. To bol dôležitý gól do šatne, ktorý Dukla potrebovala.

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - MFK Kosice - 27.09.2014 - Banska BystricaHráči spod Urpína si vytvorili v prvej 45-minútovke nebezpečnejšie príležitosti než východniari, no tí boli efektívni, keď z dvoch striel vyťažili dva presné zásahy. V aktivite pokračovali Bytričania aj po polčasovej prestávke. V 53. minúte napríklad nechýbalo veľa hlavičkovému zakončeniu Mareka Šovčíka. O dve minúty dali po dlhom čase o sebe vedieť aj vraňare. Dukla prepadla v defenzíve a brejk domácich zakončil tvrdým zakončením Viazanko, no Boroš podržal svoj tím. Veľké tempo hry z prvého dejstva neupadlo ani v tom druhom, ofenzívne výpady sa striedali na oboch stranách, išlo o vyrovnaný futbal. V 62. minúte sa podarilo dopraviť guľaté čudo do brány Diabymu, lenže stál v ofsajde. Tieto chvíle začali ovládať Košičania, obraz hry sa zmenil. O tri minúty musel po hlavičke Haskiča zasahovať Boroš, a ešte ťažšiu prácu mal po nebezpečnej Pačindovej strele spoza šestnástky, ktorá mierila presne k tyči. V týchto chvíľach to pred bystrickou svätyňou vrelo, z hranice pokutového územia pálil len tesne nad Viazanko. Obrovský tlak domácich hráčov vyústil do ďalšieho zakončenia, ktorého autorom bol Haskič, ale z veľkého uhla mieril tesne vedľa. V priebehu 67. – 76. minúty si žlto-modrí vypracovali päť rohových kopov, ktorým predchádzal zmätok pred Borošovou bránou, čo len dokazovalo ich útočnú aktivitu. V 77. minúte mohol prakticky rozhodnúť zápas Djordjevič, ale vo vynikajúcej pozícii hlavou mieril vedľa brány. Východniari kontrolovali hru, no v 85. minúte s ojedinelej šance vypukol zmätok pred košickou bránou a následná tečovaná strela skončila na brvne. O minútu na to zakončoval zblízka ekvilibristicky Balko, ale trafil len brániacich hráčov. Bystričanom patrili záverečné minúty a bojovali o vyrovnanie. To mohlo prísť v 89. minúte, keď Faško našiel Šovčíka, no ten zoči-voči v Stijakovičovi v obrovskej šanci neuspel. V posledných sekundách sa zapojil do hry aj brankár Boroš a pomohol vytvoriť poriadny rozruch pred domácou bránou, no jeho spoluhráčom sa vtedy nepodarilo presne zakončiť. Záver si už futbalisti košického MFK postrážili a v strhujúcom stretnutí im teda Dukla podľahla tesne 2:1.

Najbližšie sa zverenci trénera Štefana Rusnáka predstavia po reprezentačnej prestávke v sobotu 4. apríla, keď na Štiavničkách privítajú FK Senica. Začiatok zápasu je naplánovaný na 14.30 hod.