bbmm 2014 (3)Od soboty 30. augusta až do štvrtku 4. septembra prebiehalo v našom meste umelecké sympózium Banskobystrický Montmartre 2014. Štvrtkovým slávnostným ukončením, na ktorom bola odhalená najväčšia 3D street art maľba  v Banskej Bystrici či vernisáž obrazov sympózia sa ukončil tretí ročník BBMM 2014.

Program aj kvôli nepriaznivému počasiu prebiehal po celý čas trvania BBMM 2014 v nákupnom stredisku Europa. Na sympóziu, nad ktorým prijali patronát manželia Jakubiskovci, tvorili šesť dní umelci, maliari, sochári či rezbári svoje diela, ktoré je možné momentálne vzhliadnuť v Europe.

bbmm 2014 (7)Po celý čas večery Montmartru zdobili koncerty s Mirkou Partlovou, Jankom Slezákom, speváckou skupinou TRJOF, Evergreeny s Gizkou Oňovou, francúzskou hudbou s Pas de Pitie! a Close Harmony Friends. Mladú no aj strednú generáciu isto potešil populárny aj kontroverzný hiphopový spevák a autor Suvereno.

Na sympóziu sa predstavili aj básnici na ulici – ARS POETICA NEOSOLIENSIS, či medzinárodne uznávaný umelec Martina Ceila, ktorý tvorí viac ako 16 rokov na Slovensku a v Čechách 3D maľby na uliciach. Tak isto prebiehali počas sympózia aj rôzne workshopy s tanečnou, umeleckou či výtvarnou tematikou.

Na niektoré lákadlá tohtoročného programu sme sa pozreli aj s našou kamerou.