Návštevníci food courtu banskobystrického obchodného centra pokojne jedli, ale zrazu ich vyrušili prísediaci. Tí z ničoho nič začali búchať po stoloch a spievať si. Spontánne sa k nim začali pridávať ďalší. A boli poriadne hluční.

Zvláštnosťou bolo, že zvuky ktoré sa okamžite rozleteli po celej Europe, sa nápadne zhodovali s jednou zo známych melódií. Možno i preto sa napokon väčšina návštevníkov jedálenskej zóny na netradičných muzikantov nehnevala.

[youtube wxOqTGaUUKg 640 390]

Napokon vysvitlo, že išlo o netradičnú pozvánku na pripravované podujatie, ktoré priamo uprostred banskobystrickej Europy, už túto nedeľu, pripomenie jednu z najslávnejších a najlepších skupín všetkých čias. Banskobystrickí muzikanti budú spomínať na kapelu Queen.

freddie ma uctaRocková skupina založená začiatkom 70.tych rokov do dnešného dňa predala 300 miliónov albumov po celom svete, a jej spevák Freddie Mercury sa spolu s jeho fúzmi stal symbolom rockovej kultúry a slobody aj v období „železnej opony“.

Veľkolepá show na Mercuryho počesť sa uskutoční presne 22 rokov od jeho tragickej smrti, v nedeľu 24. novembra o 14.00 h v Europa shopping center Banská Bystrica.

Organizátor sľubuje pestrý program, možnosť zapojiť sa do súťaží o vecné ceny, a špeciálne koncerty kapiel z Banskej Bystrice, ktoré predvedú najväčšie hity skupiny Queen vo vlastných aranžmánoch.

Na jednom pódiu sa teda objavia čoraz úspešnejší Slovak Tango, Brainscan, Rock Reunion, acapella Otto Voce, Christmas, La Femme, Fervido, Falzetové Grgy, cimbalový projekt Ľubomíra Gašpara, Sense of the Four, Jazzové teleso zo ZUŠ R. Tatára a tanečná škola K-Dance.

Viac informácií môžete nájsť aj na Facebook-u…