Základná časť Eurovia SBL 2014/15 je pomaly u konca. V poslednom stretnutí pred vlastnými fanúšikmi sa banskobystrickí basketbalisti stretli s MBK SPU Nitra. Hostia dosiahli v tejto sezóne len tri výhry a preto sa na Štiavničkách očakávalo jednoznačné víťazstvo domácich.

ŠKP Banská Bystrica – MBK SPU Nitra 110:62 (20:11,28:24,30:15,32:12)

Zostava a body Banská Bystrica: Žiak 22, Korner 21, Moliva 15, Blagojević 7, Rendla 2 (Rhymes 27, Maree 10, Vojtek 6, Thompson 0, Berkis 0, Munks 0, Hintoš 0)

Zostava a body Nitra: Samek 14, Novysedlák a Šimončík 10, Štefek 6, Kysela 2 (Jánošík 12, Bukovič 6, Ábel 2, Bisaha 0, Petrovský 0, Teplan 0)

TH: 23/31 – 2/7, Trojky: 9 – 4, Fauly: 14 – 25

Basketbal - SKP Banska Bystrica vs. BC Prievidza - 11.02.2015 - Banska BystricaDo zápasu s posledným tímom tabuľky vstúpili Bystričania tou správnou nohou. Po piatich minútach si vytvorili desaťbodový náskok, ktorý hostia v závere skorigovali na deväť bodov. Napriek tomu hráči spod Urpína Nitranom v úvodnej štvrtine toho veľa nedovolili, skóre 20:11 hovorilo za všetko.

V druhej desaťminútovke sa už nitriansky MBK osmelil smerom dopredu. Zároveň však zverenci trénera Miroslava Grznára takisto zefektívnili koncovku a s pohodlným náskokom doplachtili až do polčasovej prestávky, počas ktorej na svetelnej tabuli svietil výsledok 48:35.

Obraz hry sa nezmenil ani v tretej časti. Tá sa niesla opäť v réžii basketbalistov Banskej Bystrice. Tí už od prvých sekúnd navyšovali svoj, už aj tak dostatočne vysoký, náskok. Nitranom sa prestalo znovu dariť v koncovke, obranu zlepšiť nedokázali a tak to aj dopadlo. Pre nich doteraz najnevydarenejšia pasáž hry dopadla pomerom 30:15, skóre 78:50 im veľa nádeje do posledných desiatich minút nedávalo.

Basketbal - SKP Banska Bystrica vs. BC Prievidza - 11.02.2015 - Banska BystricaAko čas pribúdal s hosťujúcimi hráčmi to šlo čím ďalej, tým viac z kopca. Potvrdzovalo sa prečo sa nachádzajú na samotnom dne tabuľky. Vyše tri minúty sa čakalo na prvé body tímu zo západu Slovenska. Naopak, Stredoslováci triafali takmer vždy do čierneho. Chýbali ešte štyri minúty do záverečného klaksónu, keď Korner pokoril 100-bodovú hranicu. Žiak v poslednej sekunde minul za dva body, to ho však mrzieť nemuselo, pretože jeho tím si ľahko poradil s outsiderom po výsledku 110:62. Banskobystrický ŠKP dominoval v každej jednej štvrtine, zaslúžene zvíťazil a napravil si chuť po prehre v Handlovej.

V stredu 25. februára zavítajú basketbalisti ŠKP na palubovku Svitu. Začiatok duelu je naplánovaný na 18.00 hod.