Uplynulú sobotu bolo na programe 6. kolo Zimnej TOP ligy, ktoré prinieslo šláger kola v podaní mužstiev Bianconeri aj Ridopu, či súboj dvoch tímov, ktoré v tejto sezóne ešte nezískali ani bod. My Vám prinášame kompletný sumár zápasov 6. kola, v ktorom pre nepárny počet mužstiev oddychoval Xanto Team Zvolen.

Sobotný program 6. kola otvoril šláger, v ktorom si zmerali sily hráči Bianconeri a Ridopu. Prví menovaní, ktorí boli pred týmto kolom na pozícii lídra vstúpili do zápasu lepšie, keď im vyšli protiútoky a po dvoch góloch Giertla a jednom presnom zásahu Pažouta viedli už 3:0. Mužstvo Ridopu, ktoré nezvládlo úvod stretnutia ani v predošlom kole však aj vďaka dvom gólom Rafanidesa ešte do prestávky otočilo skóre na 3:4. Hráči Ridopu pokračovali v kanonáde aj na začiatku druhého polčasu, ktorý sa niesol už v ich réžii a vďaka výhre sa v tabuľke dotiahli na svojho súpera.

Bianconeri – FC Ridop 7:13 (3:4)

Góly: Vladimír Giertl 2, Lukáš Berec 2, Martin Kučera 2, Tomáš Pažout – Filip Rafanides 5, Pavol Poljovka 2, Peter Vajda 2, Michal Čief, Ondrej Poljovka, Lukáš Kupec.

Súboj Galacticos s Pingošmi priniesol vyrovnaný úvod. V ňom otvoril skóre hráč Pingošov Dvorský, ktorý po následných dvoch góloch Galacticos vyrovnával svojím druhým gólom na 2:2. V nasledujúcich minútach však prebrali taktovku hráči lídra tabuľky, ktorým vychádzali hlavne strelecké pokusy zo strednej vzdialenosti a po prvej 25-minútovke viedli 8:2. V druhom polčase sa roztrhlo vrece s gólmi a peknými akciami, ale Pingošom sa už nepodarilo zápas zdramatizovať a hráči Galacticos naopak svoje vedenie navýšili a postrážili si víťazstvo i prvú priečku v tabuľke.

Galacticos – Pingoši 17:8 (8:2)

Góly: Filip Samson 4, Robert Greško 3, Michal Greško 2, Patrick Greško 2, Filip Kaľavský 2, Michal Poliak 2, Matej Považanec 2 – Lukáš Dvorský 3, Vladimír Zeman 3, Adam Ďuriš 2.

ČK: Patrick Greško (Galacticos).

V súboji dvoch tímov zo stredu tabuľky otvorili skóre zásluhou Krajčíra Nemce. Hráči Pustite Karola dokázali stav do 4. minúty otočiť, ale následne bola strelecká prevaha opäť na strane Nemiec, ktoré postupne zvyšovali svoj náskok a ani štyri góly Václavíka v prvom polčase nestačili tímu Pustite Karola na priaznivý výsledok po prvom polčase. Aj v druhej polovici zápasu mali viac z hry Nemce, ktoré viedli v 44. minúte už 15:6 a tri góly tímu Pustite Karola v závere stretnutia len zmiernili ich porážku. O výhru Nemiec sa až ôsmimi gólmi pričinil najlepší strelec súťaže Branislav Krajčír.

Nemce – Pustite Karola 15:9 (9:5)

Góly: Branislav Krajčír 8, Daniel Kiedžuch 3, Tomáš Kostiviar 2, Miroslav Janovec, Samuel Ježík – Stanislav Václavík 5, Marek Baranyai, Norbert Gura, Erik Hudec, Stanislav Pecník, Ivan Širka

Sobotný program 6. kola Zimnej TOP ligy uzavrel súboj dvoch mužstiev, ktoré v tejto sezóne nezískali ešte ani bod, čo prinieslo priamy súboj o predposlednú pozíciu. Skóre sa prvýkrát menilo až v 8. minúte a o úvodný gól sa postaral Michal Buzák z FC Salve. Lobda odpovedala gólom Balšianoka, no Salve sa vrátilo do vedenia a po dvoch góloch Vránskeho viedlo po prvej 25-minútovke 3:1. V druhom polčase si už Salve poistilo víťazstvo ďalšími piatimi gólmi, pri čom medzi dvojgólových strelcov sa zaradil Rumanovský a Bernát, zatiaľ čo Lobda sa zmohla už len na jeden presný zásah v samom závere zápasu.

FC Salve – Lobda 8:2 (3:1)

Góly: Lukáš Vránsky 2, Martin Rumanovský 2, Ivan Bernát 2, Michal Buzák, Ladislav Ševčík – Radoslav Blaško, Bohuš Balšianok.

9.  Lobda 6 0 0 6 18:84 0

Najzaujímavejšie momenty zo zápasov a štatistiky si môžete pozrieť na  stránke Zimnej TOP ligy.