V dolnej štvorke nadstavbovej časti sa bystrické basketbalistky predstavili proti Slovanu. Na domácej palubovke nedali ani na chvíľu súperovi šancu pomyslieť na výhru.

Pumám úvod zápasu vyšiel, aj keď spočiatku prehrávali malým rozdielom. V závere prvej štvrtiny ho ešte stihli rýchlymi košmi z protiútokov obrátiť a trestnými hodmi sa dostali do vedenia 18:12. Pumy až v trinástej minúte po prvýkrát skórovali spoza trojkového oblúku a potom sa na nich už viac usmievalo šťastie. V 5. minúte vyhrávali už o desať bodov, ale Slovan to opäť skorigoval na šesť bodov. Domáce hráčky však tvrdo zapracovali na útočnom doskoku a mali tak viac pozícii bodovať, čo sa im aj vyplatilo a pred polčasom odchádzali do šatne s dvanásťbodovým náskokom.

Ani po polčasovej prestávke neprestali pumy s nasadením a bez najmenšieho zaváhania vyhrali tretiu štvrtinu najvyšším rozdielom v pomere 18:10. Aj keď pumy nastupovali do poslednej štvrtiny s 20-bodovým náskokom, ani na chvíľu nepoľavili a svoju výhru si ustrážili až do konca. Zápas nakoniec vyhrali v pomere 69:47.

Extraliga ženy – nadstavba o 5. – 8. miesto – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BK Slovan Bratislava 69:47 (38:26)

Najviac bodov: Matejčíková 14, Ozdincová 13, Striešová 11 – Vaigl 11, Tarkovičová 9, Talajková, Zarevúcka 6

Povedala po zápase:

Jana Matejčíková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Hoci sme papierovo boli favoritom tohto zápasu vedeli sme, že to nebude jednoduché. Slovanu sa po dlhšej dobe vrátili kľúčové hráčky, čo ich posilnilo hlavne pod košom. Tiež sme vedeli, že nemôžeme Slovanu dovoliť sa dostať do tempa ľahkými trojbodovými strelami. Počas takmer celých 40. minút sme podali koncentrovaný výkon, no nevyhli sme sa niekoľkým hluchým momentom v obrane. V útoku sme hrali kolektívny basketbal a vytvorili si komfortný náskok, ktorý sme si udržiavali až do konca.“

Druhý zápas nadstavbovej časti odohrajú pumy v sobotu 3. februára, keď na domácej palubovke o 18.00 hod privítajú Šamorín.