Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica vycestovali v sobotu v rámci 5. kola skupiny o 5. až 8. miesto v Niké extralige žien do Popradu.

Popradčanky ešte v prvej štvrtine držali s pumami krok, keď po desiatich minútach viedol hosťujúci tím len o jediný bod. Bystričanky už následne začali dominovať, v druhej 10-minútovke nastrieľali 23 bodov a do polčasu si vypracovali 14-bodový náskok. Pumy v druhej polovici zápasu ešte vystupňovali svoju prevahu a súperkám dovolili v tretej a štvrtej štvrtine zaznamenať spolu len 11 bodov. Basketbalistky Banskej Bystrice sú tak po vysokej výhre o 43 bodov naďalej v nadstavbovej časti Niké extraligy žien stopercentné.

Až štyri hráčky BK ŠKP 08 nastrieľali v zápase dvojciferný počet bodov. Najviac sa darilo Nine Janštovej s 20 bodmi. Na domácej strane vyčnievala v ofenzíve 15-bodová Ema Rodáková. Pumy dominovali v streľbe za dva body, keď premenili viac ako polovicu dvojkových pokusov. Domáce basketbalistky sa súperkám vyrovnali aspoň v počte premenených trojok.

Niké extraliga žien – Skupina o 5. – 8. miesto – 5. kolo – 27. 2. 2021 – Spišská Nová Ves

BAM Poprad – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 36:79 (15:16, 10:23, 4:12, 7:19)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Janštová 20, Vargová 14, Matejčíková 12, Holíková 10, Striešová 6, Van Dalen 5, Oborilová 4, Belušová 3, Bahledová 3, Kollárová 2, Mesárošová, Malovcová.

TH: 3/6 – 10/13. Trojky: 3/18 – 3/14. Fauly: 14 – 11.

Zostrih zápasu

Tabuľka Niké extraligy žien – skupina o 5. – 8. miesto

# Tím Skóre V/P (%) Doma V/P (%) Von V/P %
1 SKP BK ŠKP 08 Banská Bystrica 705:321 5/0 (100,00%) 5/0 (100,00%) 10/0 100,00%
2 BPP BAM Poprad 513:510 4/2 (66,67%) 2/2 (50,00%) 6/4 60,00%
3 UMB BK ŠK UMB Banská Bystrica 460:553 2/2 (50,00%) 2/3 (40,00%) 4/5 44,44%
4 SNV ŠKBD Spišská Nová Ves 446:740 0/5 (0,00%) 0/6 (0,00%) 0/11 0,00%

Bystrické pumy sa najbližšie predstavia v mestskom derby, ktoré sa odohrá v stredu, 10. marca od 17.30 h na palubovke BK ŠK UMB Banská Bystrica.