Basketbalistky spod Urpína majú právo na radosť. Po výhre nad Popradom si domov prinášajú z Bratislavy ďalšie dôležité víťazstvo, vďaka ktorému sa odpichli od chvosta extraligovej tabuľky na 7. miesto.

Úvodné minúty nasadili pumy rýchle tempo hry, z čoho dokázali vyťažiť osem bodov v rade, z čoho šesť dala mladá bystrická pivotka Žilinská. Ani po šiestich minútach stretnutia sa stav nezmenil a domáce hráčky mali na svojom konte nulu. Naopak, Bystričankám sa podarilo pripísať si ďalšie dva body, a svojím súperkám aj naďalej znemožňovali skórovať. Dve minúty pred koncom štvrtiny sa to podarilo zlomiť domácej Zárevúckej, ktorá tak svojmu tímu pripísala prvé dva body. Na tie jej odpovedala za pumy Matejčíková dvomi trestnými hodmi. V záverečných sekundách sa Slovanistkám podarilo presadiť ešte za tri body, čím  uzatvorili prvú štvrtinu v pomere 5:12. Druhá štvrtina bola od začiatku v rukách púm, tým sa však prestalo útočne dariť a svojim súperkám dovolili skórovať osem bodov v rade, ktorými vyrovnali skóre zápasu, a tak Bystričanky odchádzali na polčasovú prestávku za vyrovnaného stavu.

Druhý polčas prevzali do rúk domáce, ktoré pokračovali vo svojej šnúre a skórovali ďalších osem bodov v rade. Za pumy sa dokázala presadiť pivotka Žilinská, ktorá nastrieľala všetkých  sedem bodov za štvrtinu a znížili tak náskok domácich na rozdiel troch bodov. Posledná štvrtina bola veľmi vyrovnaná a až po piatich minútach sa podarilo Bystričankám odskočiť od svojich súperiek a vytvoriť si päťbodový náskok. Ten ešte v závere skresala hráčka Slovana na rozdiel troch bodov, no pumy si ukontrolovali záver zápasu, a poslednými dvomi trestnými hodmi si vybojovali ďalšie cenné víťazstvo.

BK Slovan Bratislava vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica 33:38 (17:17)

Najviac bodov: Talajková 11, Zárevúcka 10, Ošťadálová 5 – Žilinská 17, Števulová 7, Matejčíková 5

https://www.youtube.com/watch?v=Wj6Ct5BYKdo

Povedali po zápase:

Miloslav Michálik (tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica): „Úvod sme začali veľmi dobre, dokonca môžem povedať, že bol jedným z najlepších v tejto sezóne. Vychádzala nám prechodová fáza, no po time-oute súpera prišiel na nás útlm, stratili sme ľahkosť v útoku. Desaťminútový úsek sme prehrali v pomere 23:5, k čomu je ťažké niečo hovoriť. Ale aj napriek tomu som rád, že sa dievčatá nepoložili a dokázali sme to ku koncu vygradovať. Za čo musím dievčatá pochváliť je obrana a taktiež som rád za výkon mladých dievčat ako Žilinskej a Háberová, ktoré sa  veľmi dobre zaradili a som s ich výkonmi veľmi spokojný.“

Lucia Žilinská (hráčka BK ŠKP 08 Banská Bystrica): „Do zápasu sme išli s jasným cieľom, a to vyhrať tento duel. V prvej štvrtine sa nám veľmi darilo či už strelecky, alebo obranne. Druhá štvrtina a začiatok tretej sa vyvíjal v náš neprospech, keďže nám nepadalo a súperovi sme dovolili premeniť ľahké strely. Do poslednej štvrtiny sme išli s tým, že musíme zabrať, aby sme sa na konci zápasu mohli tešiť z výhry. Som rada, že sa nám to podarilo a podali sme dobrý kolektívny výkon.“

Posledný zápas v skupine 5-8 odohrajú pumy v domácom prostredí v sobotu 2. marca o 18.00 hod proti BAM Poprad.

Priebežná tabuľka Extraligy žien skupiny 5-8 2018/19

Por. Družstvo Zápasy Výhry Prehry
Skóre
Rozdiel Body
5.
BKM Junior UKF Nitra
10
8
2
616 : 525
91
18
6.
BAM Poprad
10
6
4
561 : 521
40
16
7.
BK ŠKP 08 Banská Bystrica
11
4
7
521 : 605
-84
15
8.
BK Slovan Bratislava
11
3
8
577 : 624
-47
14