V rámci 16. kola privítali basketbalisti Banskej Bystrice na domácej palubovke hráčov MBK Handlová. Domáci policajti boli po poslednej výhre na bratislavskou Karlovkou víťazne naladení, a to chceli potvrdiť aj v tomto súboji.

ŠKP Banská Bystrica – MBK Handlová 70:76 (21:20, 17:19, 17:21, 15:16)

Najviac bodov:Munks 19, Maree 11, Žiak 10 – Bjelica 23, Stanojević 16, Drezga 15.

TH: 10/15 – 16/23, Trojky: 10 – 4, Fauly: 24 – 20.

BBO_9047Banskobystričania zvádzali s miernym favoritom od začiatku veľmi vyrovnaný súboj. O tom svedčí aj to, že najväčší bodový rozdiel v úvodných desiatich minútach bol trojbodový. Najprv vyhrávali policajti 10:7, vzápätí otočili skóre a viedli 12:15. Záver patril ale opäť domácim a tí ju napokon zvládli tesne 21:20.

Kto čakal, že sa obraz hry zmení v druhej štvrtine, mýlil sa. Jej prvá časť síce patrila zverencom trénera Martina Blaha, ktorý si po jej úvodných štyroch minútach vytvorili sľubný 9-bodový náskok a už to vyzeralo tak, že to bude ten moment kedy sa bude lámať chlieb. Skóre 31:22 sa však minútu pred koncom zmenilo na 35:37 a rázom sa dostali Handlovčania do vedenia. Tak ako zvládli lepšie záver prvej časti červeno-bieli, v tejto boli úspešnejší hostia, ktorí ju napokon vyhrali 17:19, čo znamenalo, že sa dostali do jednobodového náskoku. Skóre prvej polovice zápasu bolo teda 38:39.

V tretej pasáži sa misky váh prelievali z jednej strany na druhú. Napriek tomu, že tri minúty pred koncom Bystričania viedli o tri body, napokon sa na Štiavničkách vykryštalizoval výsledok 17:21. V závere Bystrica sériou chýb prišla o svoj tesný náskok, a naopak handlovský MBK zásluhou 9-bodovej šnúry, sa dostal do vedenia 55:60.

BBO_9134Úvod poslednej štvrtiny nepridal banskobystrickému ŠKP do psychiky. Tri nepremenené trojbodové pokusy po sebe predznamenali, že to bude mať veľmi náročné. Handlová si držala päťbodový náskok, maximálne na rozdiel štyroch bodov ŠKP znížilo necelú minútku pred koncom. Handlová si svoje ôsme víťazstvo v sezóne postrážila, v tejto časti zvíťazila tesne 15:16 a napokon celkovo triumfovala 70:76. Bystričania neboli ďaleko od úspechu a zvádzali mimoriadne vyrovnaný duel, nakoniec to však na body nestačilo.

Možnosť na reparát budú mať policajti už túto sobotu 29. novembra, keď na Štiavničkách privítajú poslednú Nitru. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 hod.