Po prelomení negatívnej série a výhre v Nitre chceli policajti plný bodový zisk dosiahnuť aj doma. V ceste im však stála nevyspytateľná Spišská Nová Ves, s ktorou mali v tejto sezóne doposiaľ vyrovnanú bilanciu – jedno víťazstvo a jednu prehra.

ŠKP Banská Bystrica – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 76:68 (21:13,10:20,19:23,26:12)

Najviac bodov: Žiak 19, Berkis a Munks 17, Körner 13 – Bulatović 21, Brown 16, Hrkać 13

TH: 6/8 – 10/10, Trojky: 14 – 6, Fauly: 14 – 13

SKP Banska Bystrica - Prievidza, basketbal, 16.3.2014Do stretnutia, v ktorom by sme hľadali favorita len veľmi ťažko, vstúpili lepšie basketbalisti zo Štiavničiek. Hráči Spišskej Novej Vsi si zobrali takmer na polovicu tejto časti ,,neplatené voľno“, čo využili Bystričania na to aby si vytvorili veľký dvanásťbodový náskok. V záverečných chvíľach sa pre zmenu nedarilo domácim, a tak hosťujúci BK znížil napokon na 21:13.

Obraz hry sa v druhej časti duelu zmenil na nerozoznanie. Policajti postrádali presnú mušku, v úvode zaznamenali štyri nepremenené pokusy v rade. Basketbalisti zo Spišu tak postupne skracovali manko, až sa napokon dostali do tesného náskoku 31:33. Túto pasáž hry zvládli bravúrne pomerom 10:20, na rozdiel od streleckej nemohúcnosti, akú predviedli Stredoslováci.

SKP Banska Bystrica - Prievidza, basketbal, 16.3.2014Zatiaľ čo sa v prvej polovici zápasu jeden či druhý tím strelecky hľadal, tretia štvrtina už priniesla na oboch stranách viac presností v koncovke. Jej úvod bol vyrovnaný, východniari odskočili Bystrici maximálne na štyri body, avšak po troch minútach si dokázali po dlhšom čase prinavrátiť vedenie. Posledné momenty ale patrili hosťujúcemu celku, ktorý exceloval. Nepresná prihrávka a faul Žiaka Bystričanom veľmi nepomohli. Munks navyše minul z trojky štyri sekundy pred klaksónom, následne sa na druhej strane o dve sekundy presadil Hrkač za tri body. Jednalo sa o najvyrovnanejšiu časť zápasu, vyhrali ju Spišiaci 19:23, celkovo vyhrávali pred záverečnou časťou 50:56.

Pred poslednými 10-timi minútami bolo všetko otvorené. V úvodných sekundách sa zverencom Martina Blaha darilo znižovať šesťbodový náskok súpera, Spišská Nová Ves skórovala až na piaty pokus. Banská Bystrica naklonila misky váh na svoju stranu, a od polovice tejto štvrtiny naďalej zlepšovala výkon. Hosťom nevychádzalo takmer nič, vyše štyri minúty neprekonali obranu súpera a keď sa už tak stalo, ani sa nenazdali a prehrávali o deväť bodov. Na svetelnej tabuli svietilo skóre 68:59 a chýbalo niečo vyše tri a pol minúty do konca. Súboj bol plný zvratov, preto si hráči spod Urpína nemohli byť ničím istí. Ďalší obrat už ale nepripustili, opraty zápasu držali pevne v rukách. Záverečná štvrtina patrila práve im, súpera rozniesli na kopytách výsledkovo 26:12 a nakoniec zvíťazili 76:68.

V stredu 21. januára sa basketbalisti ŠKP opäť predstavia na domácej palubovke. O 18.00 hod privítajú tretí celok súťaže MBK Rieker Com Therm Komárno.