Prvý súboj v novom roku postavil basketbalistom ŠKP do cesty druhú Prievidzu. Tá vstupovala do duelu ako jasný favorit. Policajti však v boji o play off potrebujú zbierať body aj z takýchto stretnutí.

BC Prievidza – ŠKP Banská Bystrica 72:57 (25:17,17:14,12:13,18:13)

Najviac bodov: Batina 16, Miljković 12, Evans a Klarić 10 – Körner 19, Blagojević 13, Žiak 11

TH: 16/23 – 16/24, Trojky: 4 – 5, Fauly: 20 – 23

SKP Banska Bystrica - Prievidza, basketbal, 16.3.2014Do zápasu vstúpil lepšie prievidzský BC a za tri a pol minúty si dokázal vytvoriť osembodový náskok. V ďalšom priebehu už Bystričania spresnili a zefektívnili svoju hru. Necelé dve minúty pred koncom úvodnej časti stiahli náskok súpera na štyri body, ale úplný záver patril opäť domácim a napokon na svetelnej tabuli svietilo skóre 25:17.

Mimoriadne vyrovnaná bola druhá štvrtina, Prievidžania si však svoj bezpečný náskok strážili a pár sekúnd pred polčasovým klaksónom vyhrávali dokonca o štrnásť bodov. Túto časť napokon zvládli pomerom 17:14, polčasový výsledok bol 42:31.

Na začiatku tretej štvrtiny zvlhol obom tímom pušný prach. Dôkazom toho boli napríklad oba nepremenené trestné hody domáceho Miljkoviča. V priebehu dvoch minút sa dokonca skóre nemenilo. Napokon sa skóre zastavilo už na 12:13, policajti vyhrali túto ,,bitku“, ale k víťazstvu vo ,,vojne“ mali našliapnuté domáci basketbalisti za stavu 54:44.

SKP Banska Bystrica - Prievidza, basketbal, 16.3.2014Tímy pokračovali v nepresnej koncovke aj v záverečnej štvrtine, skóre sa menilo až po dvoch minútach. Triafali sa len zverenci Martina Blaha, Prievidza sa presadila až po piatich minútach, čo sa nevidí často. Štyri a pol minúty pred koncom sa červeno-bieli dotiahli na rozdiel štyroch bodov a už to vyzeralo, že by mohli niečo s týmto stretnutím urobiť. Koncovka ale patrila domácim, ktorí zabrali a za necelých päť minút nastrieľali 18 bodov, čo bola poriadna búrka. Bystričan Moliva navyše nepremenil dva trestné hody, kopili sa nedovolené zákroky a aj preto tím zo srdca Slovenska nevstúpil do nového roka úspešne a podľahol Prievidzi 72:57.

V stredu 7. januára sa zverenci trénera Martina Blaha predstavia v Bratislave, kde si zmerajú sily s tamojšou Karlovkou. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.30 hod.