Po stredajšej prehre s favoritom z Handlovej čakal domácich policajtov dôležitý súboj. Do Banskej Bystrice totiž zavítala posledná Nitra, ktorej basketbalisti ŠKP v tejto sezóne ešte nepodľahli.

ŠKP Banská Bystrica – MBK SPU Nitra 77:62 (28:18, 19:19, 16:19, 28:6)

Najviac bodov: Žiak 18, Blagojevič 12, Körner 11 – Vido 22, Ward 14, Irving 9

Basketbal - SKP - Komarno, 01.02.2014, Banska BystricaÚvodné minúty zápasu s posledným tímom tabuľky boli mimoriadne vyrovnané. Bystričania sa prvýkrát do vedenia dostali v štvrtej minúte zápasu. V tomto trende pokračovali počas celej prvej štvrtiny. Vďaka nepresným zakončeniam súpera a vďaka vlastnej úspešnosti pokusov si vypracovali v záverečnej minúte deväťbodový náskok. Nebyť presnej trojbodovej koncovky Irvinga päť sekúnd pred klaksónom, mohol byť 12-bodový. Policajti ju teda vyhrali 28:19.

Na začiatku druhej časti sa hosťom podarilo náskok znížiť, ale len na rozdiel šiestich bodov. Potom opäť prebrala taktovku Banská Bystrica, využila nepremenené príležitosti Nitry a v závere ešte navýšila svoj náskok o jeden bod na 47:37.

Aj nepresnú koncovku zverencov Martina Blaha využil tím zo západu Slovenska na to, aby sa v polovici tretej štvrtiny dotiahol na rozdiel štyroch bodov. V jej druhej časti sa ale zopakoval scenár z prvej polovice zápasu, pretože policajti opäť zefektívnili zakončenie, Nitranom znovu zvlhol pušný prach. Posledné minúty už červeno-bieli nepustili svojho protivníka do bližšieho kontaktu, a napriek tomu, že prehrali túto časť 16:19, stále mali dobre našliapnuté na šieste víťazstvo v sezóne. Na svetelnej tabuli svietilo skóre 63:56.

Basketbal - SKP - Komarno, 01.02.2014, Banska BystricaPriebeh hry v záverečnej časti ovládli od začiatku domáci. Tí na Štiavničkách nedovolili skórovať Nitre počas vyše 5-tich minút. Štyri a pol minúty pred koncom skóre 72:58 naznačovalo, že je rozhodnuté. Veľký 12-bodový náskok si Stredoslováci držali až do konca zápasu. Za posledné dve minúty nastrieľali Bystričania až sedemnásť bodov, keďže boli efektívny v koncovke. Nitranom nevychádzalo nič, nepremieňali trestné hody a nepresný boli aj pri rozohrávke. V posledných sekundách ešte prikrášlili výsledok a zvýšili na 91:62. Tím spod Urpína dovolil nastrieľať hosťom za posledných desať minút len šesť bodov, a aj preto zaslúžene zvíťazil.

V stredu 3. decembra privítajú basketbalisti ŠKP na domácej palubovke hráčov Spišskej Novej Vsi. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 hod.