To, čo sa zdalo ako nereálne, sa v sobotný večer stalo v Trenčíne realitou. Podbrezová pokračuje vo skvelom úvode sezóny 2016/17 a ani v štvrtom zápase nepozná chuť porážky. Ba naopak, na ihrisku úradujúceho majstra krajiny vyhrala 1:0.

AS Trenčín vs. FO ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:0)

Gól: 56.Viazanko. ŽK: Janga, Baéz – Peševski, Vajda, Kuzma, Podio. Zápas sledovalo v Trenčíne 1839.

Zostava AS Trenčín: Chovan – Šulek (46. Ket), Kleščík, Rafael, Holúbek – Baéz – Kalu (69. Diks), Jančo, Lawrence, Bala – Janga (46. Prekop)

Zostava ŽP Šport Podbrezová: Kuciak – Magda (59. Šafranko), Krivák, Kostelný, Turňa – Vajda, Podio – Viazanko, Kuzma (59. Kochan), Peševski (82. Breznaník) – Bernadina

Futbal - Fortuna liga - ZP Sport Podbrezova vs. SK Slovan Bratislava - 31.07.2016 - Podbrezova

Už od začiatku sa domáci drali dopredu a vytvárali si skvelé šance. Matúš Turňa v 13. minúte vykopával loptu z bránkovej čiary a Jančo o chvíľu na to z hranice bieleho bodu úplne osamotený prestrelil. Trenčín ďalej útočil a vynikali najmä krídla Bala a Kalu. Hlavne druhý menovaný si s mladým Magdom robil skoro čo chcel. Po jednom takomto úniku získal penaltu, ktorú ale Janga trestuhodne zahodil. Martin Kuciak sa už vrhal do strany, ale ešte stihol zabrzdiť a reflexívne „panenkovský dloubák“ vyraziť na brvno. V závere polčasu tak mohol trestať Kuzma z priameho kopu, ale to sa nestalo, keďže aj za pomoci teču tesne minul.

Futbal - Fortuna liga - ZP Sport Podbrezova vs. FC Spartak Myjava - 23.07.2016 - Podbrezova

Druhé dejstvo začalo v rovnakom duchu a čerstvý Prekop mal stopercentnú šancu. Zakončenie z mladého vápna však opäť skvele vychytal Kuciak. Podbrezová tak trestala. Najskôr Viazanko ešte v samostatnom úniku neuspel, keďže ho Chovan vychytal, ale na druhý pokus už otvoril skóre. Peševski ho našiel ideálnym centrom a skúsený harcovník strelou k tyči nedal brankárovi šancu.  Trenčín pritlačil železiarov a snažil sa vyrovnať, čo sa mu nedarilo ani s pribúdajúcimi minútami. Navyše, Podio mohol ešte zvýšiť vedenie. Jeho tvrdá rana bránu tesne minula. Tlak AS gradoval v úplnom závere, avšak tu Trenčania zahodili nezahoditeľné. Martin Kuciak exceloval pri strele z hranice malého vápna, kedy sa vrhol do opustenej časti brány a pokus vyrazil. Dorážka z možno ešte lepšej pozície následne trafila brvno. Podbrezová si odváža spod hradu Matúša Čáka tri body a to znamená, že v sezóne ešte ani raz neprehrala. Navyše sa dostala už na druhé miesto v tabuľke za MŠK Žilina.

Na cenný skalp budú môcť zverenci trénera Fabuľu nadviazať už v sobotu 13. augusta, keď v Zelpo aréne privítajú MFK Zemplín Michalovce. Začiatok zápasu je stanovený na 19.00 hod.