Posledný zápas sezóny odohrali podbrezovskí železiari na pôde už istého majstra zo Žiliny. Zverenci trénera Praženicu bojovali o účasť v Európskej lige. Aby si ju však zabezpečili, tak museli pod Dubňom zvíťaziť.

MŠK Žilina vs. ŽP Šport Podbrezová 4:0 (1:0)

Góly: 82. a 89. Šejdajev, 12. Káčer, 87. Hlohovský. ŽK: Králik – Viazanko, Djordjevič, Krivák. Zápas sledovalo v Žiline 4227 divákov.

Zostava MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Mazáň – Diaz (81. Jankauskas) – Káčer, Škvarka – Špalek (69. Cociuc), Otubanjo (61. Šejdajev), Hlohovský

Zostava ŽP Šport Podbrezová: M. Kuciak – Migala (22. Kupčík), Krivák, Kostelný, Djordjevič (35. P. Vajda) – Kochan, Podio – Viazanko, Bernadina, Polievka (58. K. Kuzma) – M. Mikuš

Na štadióne vládla skvelá atmosféra. Domáci majster hnaný viac ako 4000 fanúšikmi vstúpil do zápasu ideálne, keď sa v 12. minúte zásluhou Káčera dostal do vedenia. Hostia mohli po dvadsiatich minútach prehrávať už o dva góly, presný zásah Špaleka však prišiel z ofsajdu. Šošoni boli jednoznačne aktívnejší a do prestávky si vypracovali ďalšie výborné šance. Najprv mal gól na kopačke Otubanjo, no zblízka netrafil loptu ideálne. A keďže sa neujali ani príležitosti Škvarku a Hlohovského, do šatní sa odchádzali za tesného stavu 1:0 pre domácich.

Do druhej časti vstúpila Podbrezová smelšie a vytvorila si mierny tlak. Z neho pramenila aj dobrá strela Bernadinu, ktorú však Volešák zneškodnil. Gól mohol padnúť na druhej strane, to by však musel Hlohovský prestreliť jedného z obrancov železiarov, ktorý stál na bránkovej čiare. Upokojujúci druhý gól pre Žilinu pridal v 82. minúte Šejdajev po krásnej strele z voleja. Definitívny klinec do rakvy Podbrezovej pridal o pár minút na to agilný Hlohovský. Železiari už v závere úplne odpadli a domácich priaznivcov potešil ešte štvrtý presný zásah v Kuciakovej sieti. Skóre zápasu uzavrel svojím druhým presným zásahom Šejdajev. Po konečnom hvizde sa pod Dubňom začali majstrovské oslavy, naproti tomu Podbrezová dosnívala svoj sen o pohárovej Európe.