Posledný januárový víkend privítal bežecký štadión na Králikoch v poradí piaty ročník Pretekov psích záprahov Visegrad Cup 2018.

Na kopcovitej a technickej trase v Králikoch súťažilo približne šesť desiatok musherov prevažne z krajín V4-rky. Preteky mali svoju ojedinelosť, keďže sa v okolí zrušili všetky podobné podujatia v dôsledku nedostatku snehu. Králiky tak prilákali okolo 2000 návštevníkov z okolia Banskej Bystrice. Silný vietor podujatiu neprial, keďže dokázal pozhadzovať aj stánky. Preteky však dopadli bez zranení.

Súťažilo sa v deviatich kategóriách. Výsledky budú k dispozícii od pondelka na stránke Slovenského zväzu psích záprahov. Králiky budú o rok hostiť Majstrovstvá Európy v pretekoch psích záprahov. Do blízkosti Banskej Bystrice sa dostane najlepší výber európskych krajín.

“Myslím si, že sa preteky podarili. Pretekári boli veľmi spokojní a ocenili kvalitu tratí a podujatia. Veľká spokojnosť panovala aj medzi návštevníkmi. Počasie nám úplne neprialo,  čakali sme približne 3000 návštevníkov.

Moje očakávania sa upriamujú na ďalší rok, keďže budeme hostiť Majstrovstvá Európy. Je to pre nás výzva, aby sme dobre dotiahli podujatie, keďže príde o mnoho viac musherov z Európy, a vytvorili pre nich dobré podmienky na súťaženie. Musím vyjadriť nesmiernu spokojnosť s organizáciou, s pretekármi ale aj prípravou tratí. Sám som ako bývalý pretekár pochodil preteky po Európe, a môžem povedať že naše preteky sú pripravované na naozaj vysokej úrovni,“ povedal organizátor podujatia Branislav Slaný.

Priebeh podujatia si môžete pozrieť v našej videoreportáži…