V piatok slávnostne v banskobystrickom Múzeu SNP otvorili novú výstavu vedeckých hračiek. Tá sa nesie v duchu jedného zo základných vynálezov ľudstva, ktorý sa využíva vo väčšine technických odvetví.

Vedecka hracka Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skVýstava v banskobystrickom Múzeu SNP bude otvorená v dňoch od 9. januára – 28. februára 2016 od 9.00 do 16.00 h denne okrem pondelka. Vstupné je vo výške 1 eura. Na návštevníkov tu čaká celkom 100 predmetov z 28 štátov.

„Symbolicky práve v Múzeu SNP sme mali od 2. decembra 1998 marca 1999 prvú mimoriadne úspešnú originálnu výstavu „Prekvapenie, potešenie, poznanie – vedecká hračka“. Odvtedy sme usporiadali v 190 mestách a obciach SR ďalších 383 výstav, na ktorých sa efektívne pohralo vyše milióna najmä detskýchj a mladých návštevníkov. Ďalších 12 výstav bolo v zahraničí a dve putujú po Rusku a Mexiku. Stála výstava Vedhračka je každodenne zdarma širokej verejnosti v Europa SC vo Zvolene,“ priblížila Beata Puobišová z Občianskeho združenia Vedecká hračka.