Banskú Bystricu určite poznáte z rôznych uhlov pohľadu. Domáca kapela Trucki sa rozhodla spropagovať jednu zo svojich piesní príjemným videoklipom natočeným v prostredí nočnej Bystrice. Svojsky romantická pieseň si vyžadovala práve takéto obrazové prevedenie, takže detaily nočného mesta potešia nejedného Banskobystričana.

Ide o pieseň z debutového albumu Vpredu biznis, vzadu párty, ktorý vyšiel v roku 2016. Kapela funguje už desať rokov, ale keďže sa pohybuje v nekomerčnej hudobnej sfére, aj toto lyric video je jej debutovým.

Trucki sú rešpektovaná legenda na domácej hudobnej scéne, preto ich často oslovujú aj dramataurgovia festivalov. Kapela pravidelne účinkuje na Festivale z lásky a pamätným zostáva vystúpenie po Collegium Musicum na festivale Rockscape 2013. Na ďalší koncert sa súčasní či budúci fanúšikovia môžu tešiť už túto sobotu na festivale Barbakan (v Záhrade – CNK), kde okrem Truckov vystúpia aj Medial Banana, Saténové Ruky, či ďalšia domáca legenda Sto Múch.

Z dôvodu zaneprázdnenosti členov kapely sú ich občasné živé vystúpenia považované za veľkú vzácnosť, preto by ste si v sobotu Trucki učite nemali nechať ujsť. Komu sa to nepodarí, môže sa potešiť aspoň novým lyric videoklipom.