Na prvý štvrťfinálový zápas cestovali Banskobystrickí futsalisti do Lučenca s ôsmimi hráčmi a dvomi brankármi, keď im chýbala trojica hráčov: Vajda, Konder a Bordun. 

Varta futsal liga – štvrťfinále play-off – 1. zápas – Lučenec

Mimel Lučenec vs. Lion car MIBA Banská Bystrica 5:2 (3:1) – na zápasy 1:0

Góly: Lucas Matheus Dos Santos Alves, Emerson Junior De Lima po 2,  Marlon Da Silva Luciano – Evandro Oliveira Salvador Silva 2. ŽK: Hendrius Da Silva, Jackson Maciel Silva (obaja MIBA). Zápas sledovalo 750 divákov.

Zostava Lion Car MIBA Banská Bystrica: Hanakovič (Maliňák) – Čief, Rafanides, Dobrota, Tužinský, Oliveira, Lemes, Hendrius, Jackson

Povedali po zápase:

Marián Berky (tréner Mimel Lučenec): “Vstup do prvého zápasu v play-off štvrťfinále sme mali veľmi dobrý. Vytvorili sme si niekoľko sľubných šancí, z ktorých sme premenili dve a viedli sme 2:0. Súper hrozil prevažne rýchlymi brejkami, ktoré skončili na našom brankárovi. V 8. minúte sme ponúkli súperovi vstreliť kontaktný gól na 2:1. Trochu nás to pribrzdilo, ale ďalej sme sa snažili byť aktívnejší v zápase a vytvárali sme si gólové príležitosti. Po peknej akcii Dentinho upravil na 3:1. V úvode  druhého polčasu sme vstrelili gól a stav bol 4:1 pre Mimel Lučenec. Súpera sme nepúšťali do hry a celkovo sme si kontrolovali priebeh zápasu. Z ďalších šancí sme mohli vylepšiť skóre zápasu, čo by súpera zlomilo. Nie my si naopak necháme vstreliť gól (4:2) , ktorý ich naštartoval. V závere MIBA začala hrať Power play, ktorú sme dobre ubránili. Na konci sme ešte vstrelili gól z 10 metrového voľného kopu a stav stretnutia upravili na 5:2. Hráčov chcem pochváliť za prístup v zápase. Takisto veľké poďakovanie patrí všetkým našim fanúšikom, ktorí nás povzbudzovali počas zápasu.”

Martin Majling (tréner Lion car MIBA Banská Bystrica): “Na prvý zápas play-off do Lučenca sme cestovali s odhodlaním hrať aktívne a potrápiť súpera viac ako v nedávnom domácom zápase. Bohužiaľ, už v úvode sme inkasovali dva góly. Od tohto momentu až do konca polčasu sa nám darilo dostávať sa do šancí, hoci aj domáci mali veľa príležitostí na skórovanie, no Hanakovič v našej bráne bol počas celého zápasu výborný. Polčasový výsledok 3:1 nám stále dával šancu na úspech, no hneď v úvode druhého polčasu sme opäť inkasovali. Následne sme opäť pridali na aktivite a dokázali sme znížiť stav gólom Oliveiru, ale ďalšie možnosti sa nám už nepodarilo využiť a naopak v závere Lučenčania zvýšili z desaťmetrového kopu. Chalanov musím za celý zápas pochváliť, odovzdali na palubovke maximum a vo výbornej kulise sme boli domácim dôstojným súperom. Dúfam, že v domácom zápase chalani nadviažu na tento výkon a pokúsime sa zabojovať o historicky prvé víťazstvo v play-off.”

Druhý štvrťfinálový zápas odohrajú futsalisti Lion car MIBA Banská Bystrica v piatok 8. marca o 20.00 hod v športovej hale Dukla na Štiavničkách.