Organizátori počítajú, že počas oboch dní na Sliač zavítalo okolo 55 tisíc návštevníkov. Tých ohúril opäť najmä famózny maďarský akrobat Zoltán Veres, lotyšské zoskupenie Baltské včely (Baltic Bees), ale samozrejme aj pýcha nášho letectva – stíhacie lietadlo Mig 29 – FULCRUM. Ako už pri masových podujatiach býva zvykom, verejnosť sa sťažovala na nedostatočné organizačné zabezpečenie, vzdialenosť južného odstavného parkoviska od vstupu, či dlhé rady na lístky. To všetko kompenzovali piloti na oblohe, pretože pri ich výkonoch často zastával dych.

V nedeľu poznačilo v dopoludňajších hodinách priebeh zhoršené počasie, keď sa letiskom prehnala menšia prehánka, to však nebránilo priebehu samotných letových ukážok. Druhý deň leteckých dní sa od toho prvého odlišoval napríklad rozlúčkou s vrtuľníkom Mi 24, ktorý v najbližších mesiacoch definitívne opustí Vzdušné sily Slovenskej republiky, či pretekom lietadla L29 Delfín s automobilom Mercedes. Ako prebiehali medzinárodné letecké dni SIAF 2011 si môžete pozrieť v našom videu, alebo vo fotogalériách a videách zo včerajšieho dňa…

Či sa budú letecké dni konať na Sliači aj budúci rok, by sa malo rozhodnúť na jeseň, kedy Ministerstvo obrany opäť v súťaži vyberie organizátora národných leteckých dní. Tohtoročné medzinárodné letecké dni SIAF na Sliači organizované banskobystrickou Slovenskou leteckou agentúrou, nestáli štátny rozpočet žiadnu dotáciu pre usporiadateľa. Rezort obrany sa podieľal na podujatí len ako hlavný programový partner.

Tip: Pozrite si naše fotogalérie a videá zo soboty…