Po troch prehratých zápasoch v rade cestovali v piatok banskobystrickí hokejisti na ľad Skalice s imperatívom víťazstva. Ak si chceli udržať bodový kontakt s druhou Nitrou, potrebovali barani na ľade predposledného tímu ligovej tabuľky bodovať naplno. Tréner Miroslav Chudý po utorňajšom dueli s corgoňmi pomenil zloženie niektorých útokov, obranných dvojíc a brankára Anderssona sa však zmeny nedotkli.

HK 36 Hant Skalica – HC ’05 Banská Bystrica 4:3 po sam. nájazdoch (3:0, 0:2, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 2. B. Mráz (Dresler), 3. Bezúch (Vaškovič, Barák), 13. Vaškovič (Chylo, Bezúch), rozhodujúci sam. nájazd Brendl – 35. Matoušek (M. Hudec, Handzuš), 39. Handzuš (Bambúch, Kafka), 57. M. Hudec (T. Surový). Zápas sledovalo v Skalici 1139 divákov.

Zostava HK 36 Hant Skalica: P. Romančík – Barák, Všetečka, Drtina, P. Horváth, Zukal, Dresler, Gachulinec – Vaškovič, Chylo, Bezúch – J. Jurík, M. Zálešák, Štumpf – Bene, Brendl, B. Mráz – Šimíček, Lantoš, Gašpar – Nechala

Zostava HC´05 Banská Bystrica: Andersson (21. Košarišťan) – Gründling, Guimond, Čížek, M. Rosandič, Jaborník, Bambúch, Biro, Kousalík – M. Hudec, Handzuš, Matoušek – P. White, T. Surový, Kudrna – Kafka, Heizer, Handlovský – Kadura, Kytnár, Preisinger

HC '05 Banska Bystrica - HK 36 Skalica, hokej, 17.3.2014Skaličania sa do favorizovaného súpera od začiatku poriadne zahryzli a nič nenasvedčovalo tomu, že na ľade súperí predposledný tím s tretím. Už v druhej minúte sa puk z hokejky Dreslera dostal k nepokrytému Mrázovi, ktorý sa pohral s gólmanom baranov a poslal Skalicu do vedenia. O minútu neskôr využil Bezúch nedôraznosť hosťujúcej obrany a po rýchlom prieniku z pravej strany zvýšil na 2:0. Tlak Skaličanov pokračoval aj naďalej. V siedmej minúte najprv Štumpf prudkou strelou vyprášil Anderssonovu vyrážačku, o štyri minúty neskôr ohrozil bránku svojho domovskému klubu aj Gašpar. Zaslúžený tretí gól pridali Záhoráci v trinástej minúte, keď obrana Banskej Bystrice dovolila z tesnej blízkosti zakončiť Vaškovičovi. Do konca úvodného dejstva sa stav nezmenil napriek napriek dobrým príležitostiam Rosandiča a Heizera.

Do prostrednej časti hry vstúpili barani agresívnejše, napriek tomu sa do väčších príležitostí stále dostávali domáci. V tridsiatej minúte si Skalica počas presilovky vytvorila drvivý tlak, pri ktorom Dresler trafil iba konštrukciu Košarišťanovej bránky. Mladý gólman v službách hostí, ktorý vystriedal po prvej tretine svojho švédskeho kolegu, následne zmaril aj ďalšie veľké šance domácich hokejistov. V tridsiatej piatej minúte sa napokon Banskobystričania dočkali prvého gólu, keď Hudecova prihrávka našla pred bránkoviskom osamoteného Matoušeka, ktorý s prehľadom zakončil. O štyri minúty neskôr znížili hostia na rozdiel jediného gólu zásluhou Handzuša, ktorý vo svojej typickej presilovkovej pozícii pred brankárom Romančíkom upratal vyrazený puk za jeho chrbát.

HC '05 Banska Bystrica - HK 36 Skalica, hokej, 17.3.2014V úvode záverečnej tretiny vyskúšal Romančíkovu pozornosť tvrdou strelou Kousalík, na opačnej strane zase Košarišťana viackrát preveril Brendl. Chlieb sa lámal až v samom závere duelu, keď hostia v päťdesiatej siedmej minúte počas hry v početnej výhode vyrovnali z hokejky Hudeca. Následne si vytvorili niekoľko dobrých príležitostí na zvrátenie stavu, no Záhorákov viackrát podržal brankár Romančík. Najväčšiu šancu hostí spálil dvadsať sekúnd pred koncom autor vyrovnávajúceho banskobystrického gólu Hudec. V predĺžení mal víťazný gól Skalice na hokejke Štumpf, ale Košarišťan puk po jeho zakončení v poslednom momente zachytil na bránkovej čiare. O triumfe domácich hokejistov tak rozhodol až pri samostatných nájazdoch Bezúch.

V nedeľu 22. februára pod Urpín zavítajú hokejisti Popradu. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.