Stalo sa už tradíciou, že v rámci letnej „suchej“ prípravy na novú sezónu si naši hokejisti zmerali sily v priateľskom futbalovom zápase s rôznymi výbermi. Kým minulý rok to bol zápas v Kremničke s domácimi Old Boys, tak teraz sa hralo v Radvani s výberom, ktorý poskladal predseda OZ New Faces Vladimír Ivan.

Cestu na štadión v Radvani si našla aj hŕstka skalných fanúšikov HC ´05, ktorí využili možnosť prípravného zápasu a nechýbali ani delobuchy. Fanúšikov od hracej plochy tentoraz neoddeľoval mantinel a tak to dvaja odvážlivci využili a vybehli na hraciu plochu povzbudiť svojich favoritov z blízka. Rozhodca, aj keď sa prispôsobil hráčom neovládajúcim pravidlá a nedostatky toleroval, vbehnutie fanúšikov na ihrisko ihneď riešil a nedovolil ohroziť zdravie hráčov. Najčastejšie skandovali fanúšikovia meno futbalistu Riečky Jána Šimčíka a aj keď obliekal dres New Faces, v Banskobystrickom hokeji je jeho meno známym pojmom.

Vedenia sa ujali už v 12.minúte hokejisti, keď ukázali chlapom z New Faces, že profesorský futbal na nich neplatí a v jednoduchosti je krása. Futbalistom z New Faces akcie v prvom polčase vôbec nevychádzali, čo potvrdzovala aj nepresná muška Riša Zednika. Najväčšia hviezda na ihrisku sa však vďaka svojej rýchlosti postarala v 50.minúte o vyrovnanie stavu na 1:1. Už o 2 minúty vyhrávalo občianske združenie a v 55.minúte bolo opäť vyrovnané. To si však už pár hráčov z HC ´05 povedalo, že pivo v blízkej reštaurácii bude príjemnejšie ako sedieť na lavičke v extrémne horúcom počasí. Keď vyhrával tím Vlada Ivana 3:2, hokejisti sa vytratili natoľko, že na ihrisku ich zostalo už len desať a tak zo solidarity odišiel aj jeden hráč New Faces na lavičku. Z tribúny to všetko sledoval aj tréner Vladimír Országh. Na lavičku odišiel krývajúc aj Richard Zednik, ktorý si poranil členok pri jeho typickom rýchlom kľučkovaní pomedzi hráčov súpera, keď ho jeden z nich zastavil iba za cenu faulu a Rišovho zranenia. Barani s pribúdajúcimi minútami posielali čoraz viac hráčov do útoku, no tým pádom boli aj okná v obrane čoraz väčšie a skúsení harcovníci z New Faces to vedeli dokonale využiť a streliť ešte dva góly. Víťazstvo tak má vo svojich rukách občianske združenie, no v tomto zápase išlo oveľa viac o zábavu ako o výsledok. Už teraz sa môžu fanúšikovia tešiť na ďalšie podobné akcie, pretože klub HC ´05 Banská Bystrica je naklonený bližšie spolupracovať z občianskym združením Vladimíra Ivana.

HC ´05 Banská Bystrica – New Faces 2:5 (1:0)