Uplynulú sobotu bolo na programe 5. kolo Zimnej TOP ligy, ktoré prinieslo ďalšie prehry mužstiev, ktoré ešte nezískali ani bod, ale aj prekvapenie na úkor favorita súťaže, FC Ridop. My Vám prinášame kompletný sumár zápasov 5. kola, v ktorom pre nepárny počet mužstiev oddychovali Nemce.

Sobotný program 5. kola otvorilo stretnutie tímov Pustite Karola a FC Salve. Prvé menované mužstvo vstúpilo do zápasu gólom, no hráči Salve dokázali na prvý, a aj druhý presný zásah svojho favorizovaného súpera. Obraz hry bol v prvom polčase pomerne vyrovnaný a hráči Pustite Karola viedli cez prestávku len najtesnejším rozdielom. To sa však výrazne zmenilo v druhej polovici zápasu, keď sa odtrhol z reťaze Stanislav Václavík, ktorý strelil až 8 gólov, čím prispel k ďalšej dvojcifernej nádielke v sieti predposledného Salve.

Pustite Karola – FC Salve 13:3 (3:2)

Góly: Stanislav Václavík 8, Tomáš Bartošík 2, Alec Szarowski 2, Matúš Tuček – Michal Buzák, Peter Štulajter, Ivan Bernát.

Lobde sa vôbec nedarí držať krok so svojimi súpermi, no uplynulú sobotu podali jej hráči svoj najlepší výkon v tejto sezóne. Bianconeri síce viedli v úvode 2:0 z ich pohľadu, no Lobda aj vďaka mierne kurióznym gólom otočila stav zápasu a po prvom polčase viedla nad jasným favoritom o jeden gól. Bianconeri sa však v druhom polčase prebudili a aj vďaka dvom 5-gólovým strelcom, Bereca a Rišu zdolali outsidera a dostali sa na pozíciu lídra tabuľky.

Lobda – Bianconeri 8:14 (5:4)

Góly: Ondrej Zrubák 2, Bohuš Balšianok 2, Martin Švantner, Patrik Bíreš, Lukáš Dekyšský, Marián Bobor – Lukáš Riša 5, Lukáš Berec 5, Vladimír Giertl 2, Richard Lupták 2.

O šláger 5. kola Zimnej TOP ligy sa postarali mužstvá FC Ridop a Galacticos. Hráči Ridopu boli síce v tomto stretnutí mierne favorizovaní, no v úvode stretnutia sa hľadali a kým sa našli, Galacticos vyhrávali v 9. minúte už 4:0 z ich pohľadu. Hra sa postupne vyrovnala, ale výsledok sa do polčasu už nemenil. V druhej polovici stretnutia sa Ridop pokúšal o vyrovnanie, no vždy keď sa už dostal na dostrel, Galacticos dokázali odpovedať z nebezpečných protiútokov, do ktorých vychádzali z kvalitnej defenzívy. Hráči Ridopu tak prvýkrát v tejto sezóne prvýkrát prehrali a Galacticos sa aj vďaka piatim gólom Greška vyšvihli na druhé miesto, kde sú o skóre sa mužstvom Bianconeri.

FC Ridop – Galacticos 5:9 (0:4)

Góly: Michal Konder 2, Ondrej Poljovka, Filip Rafanides, Martin Porubský – Róbert Greško 5, Patrik Tužinský 2, Michal Greško, Marek Baláž.

Sobotný program 5. kola uzavrel súboj Pingošov a zvolenského Xanto teamu. Na prvý gól Dvorského po štandardnej situácii dokázali ešte Zvolenčania odpovedať, no Pingoši si umnou jednoduchou hrou vypracovali do prestávky štvorgólový náskok, keď im opäť vychádzali štandardky. Pingoši pridali po prestávke ďalšie tri góly, pri čom na 8:1 zvyšoval už svojím štvrtým gólom v zápase Močáry. Hráčom Xanto teamu sa ešte v samom závere stretnutia podarilo zdvojnásobiť ich gólový príspevok v tomto meraní síl, no nič to nemenilo na tom, že svojmu súperovi podľahli jasným rozdielom.

Pingoši – Xanto team Zvolen 8:2 (5:1)

Góly: Vladimír Močáry 4, Lukáš Dvorský 2, Radoslav Vaterka, Grant Bagwell – Peter Sekerka, Peter Gaal.