Popolcová streda je tu už tento týždeň, a tak predchádzajúci víkend patril záveru fašiangov. V mnohých okolitých obciach, ale aj v niektorých častiach mesta prebehli fašiangové sprievody, ale pochovávala sa aj basa.

V nedeľu 3. marca Občianska rada Rudlová – Sásová I. usporiadala fašiangovú pochôdzku. Udalosť bola finančne podporená mestom Banská Bystrica v spolupráci s poslancami MsZ volebného obvodu č. 3. Sprievodu sa zúčastnil aj viceprimátor Banskej Bystrice Michal Lichý.

Uverejnil používateľ Roman Krnáč Nedeľa 3. marca 2019

Počas sprievodu ľudia zabávali sídlisko spevom a tancom v maskách, ako je tomu zvykom. Je vidieť, že ľudom na tradíciách záleží. Náhodní okoloidúci boli ponúkaní tradičným jedlom, ktoré bolo doma vyrobené samotnými účastníkmi. Celú pochôdzku sprevádzalo policajné auto, aby sa predišlo nehodám a podobne.

Sprievod vyrazil o 14.45. Pôvodne to malo byť od muštárne v Rudlovej, ale nakoniec sa vyrážalo od reštaurácie Lobda. Ďalej pokračoval popri Lidli až ku hodinovej veži v Sásovej, cez parkovisko pri obchode Coop Jednota v Sásovej a odtiaľ až do reštaurácie Soprano, kde sa konalo aj záverečné slávnostné pochovávanie basy.

Uverejnil používateľ Roman Krnáč Nedeľa 3. marca 2019

Program bol poňatý komickou formou a šiesty ročník Fašiangovej pochôdzky v Sásovej zožal úspech. Podľa organizátorov môžeme fašiangovú akciu očakávať aj na budúci rok.

Fašiangové obdobie zábav a veselíc sa už túto stredu oficiálne končí a pre veriacich sa začne obdobie 40-dňového pôstu, ktorý potrvá až do Veľkého piatku, a teda do sviatkov Veľkej noci. Tie budú tento rok v druhej polovici apríla.