Po týždňovej prestávke vycestovali  bystrické basketbalistky na zápas do Nitry, kde odohrali tretie kolo nadstavby. Po preloženom zápase s Popradom mali viac času pripraviť sa na súpera, ktorý sa nachádza na piatej pozícii v doterajšej tabuľke.

Prvú štvrtinu začali lepšie domáce hráčky, ktoré už  po troch minútach viedli 8:2. Pumy sa rýchlo prebudili a svoje súperky dobehli na rozdiel jedného bodu. Bystrické basketbalistky mali však problém obranne zastaviť hráčky Nitry, ktoré im nadelili deväť bodov v rade. Tento náskok sa Bystričankám podarilo skresať do konca štvrtiny, už len na rozdiel siedmich bodov. Úvodné minúty druhej štvrtiny oba celky predvádzali rýchly basketbal. Vyrovnaný výkon sa odzrkadlil aj na stave, kde sa bodový rozdiel veľmi nemenil. Až v poslednej minúte pumy štyrmi bodmi v rade stiahli náskok Nitry a na polčas odchádzali s trojbodovým mankom.

Úvod druhého polčasu bol prerušený pre nevhodné správanie jedného z nitrianskych fanúšikov. Po upokojení situácie sa pokojne pokračovalo v zápase, kde sa útočne spočiatku darilo najmä domácim hráčkam. Odpovedať im dokázala kapitánka púm Števulová, šiestimi bodmi v rade. Bystričanky však mali menší obranný výpadok a svojím súperkám si opäť dovolili vytvoriť deväťbodové vedenie. To ešte stihli v závere štvrtiny stiahnuť na rozdiel šiestich bodov. Posledná štvrtina bola chudobnejšia na body, no ani jeden z tímov v nasadení nepovolil. Práve naopak. Pumy vďaka obrane po celom ihrisku znížili náskok svojho súpera a 24 sekúnd zásluhou Striešovej stiahli skóre na rozdiel troch bodov. Dramatický záver si však hráčky Nitry dokázali podržať a pumám sa tak nepodarilo prekvapiť a zdolať favorita zápasu.

Extraliga ženy – skupina 5-8 – Nitra

BKM Nitra vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 55:50 (32:29)

Najviac bodov: Vajková 17 Davis 13, Sailerová 8 – Striešová 16, Van Dalen 9, Števulová, Žilinská 8

Povedali po zápase:

Miloslav Michálik (tréner ŠKP 08 Banská Bystrica): „O dnešnom zápase rozhodlo našich 23 strát, z toho v poslednej štvrtine sme ich mali osem. S takýmito číslami sa ťažko vyhráva. Nepomohol nám ani zlý vstup do zápasu, kde sme začali obranne veľmi zle. Som ale rád, že Lucia Striešová ide po zranení každým zápasom hore a viaceré dievčatá, ktoré sa morili tento týždeň s chorobou sa prekonali a odohrali dnešný zápas.“

Lucia Striešová (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Do zápasu sme sa dostávali pomalšie a súper nám hneď v úvode ušiel. Myslím si, že podľa tohto začiatku sa odvíjal celý zápas. Nemyslím si, že náš výkon bol zlý, ale príliš rozhádzaný, striedali sme dobré pasáže s hluchými miestami, kde nám súper viackrát bodovo ušiel. Tiež sme súperovi dovolili útočné doskoky, a v závere kopili aj straty. Myslím, že sme dnes mali na to vyhrať, ale v poslednej štvrtine sme sa o to sami pripravili.“

Už v stredu 13. februára o 17.30 hod čaká na pumy zápas v Poprade.

Priebežná tabuľka extraligy žien skupiny 5-8 2018/19