Banskobystrickí futbalisti cestovali v rámci 28. kola Corgoň ligy na horúcu pôdu do Dunajskej Stredy. Domáci po prebratí do rúk nového majiteľa Oszkára Világiho chytili druhý dych a so záchranou v súťaží to myslia vážne. Hosťujúca Dukla však taktiež neprišla v porazeneckej nálade. Vojaci ťahali šnúru troch výhier v rade a v tejto lichotivej bilancii chceli pokračovať.

DAC Dunajská Streda – Dukla Banská Bystrica 4:0 (2:0)

Góly: 1. Matúš, 5. Nosko (vlastný), 53. Gergel, 80. Nguekam. Zápas v Dunajskej Strede sledovalo 4578 divákov.

Zostava FK DAC 1904 Dunajská Streda: Penksa – Turňa, Čaušič, Majerník, O. Szabó – Straka, Krišto (85. Kwin), Gergel  – Ujlaky (82. Valenta), Brašeň – Matúš (71. Nguekam)
Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda, Savič, Nosko (46. De Vito), Podstavek – Považanec (64. Faško), Plavšič, Chrien, Slančík – Peňaška, Střihavka (46. Rejdovian)

FK Dukla - MFK Kosice, futbal, 29.3.2014Domáca Dunajská Streda mala vstup do zápasu ako z rozprávky. Hneď v prvej minúte ju poslal do vedenia Martin Matúš, ktorý sa ocitol nikým nestrážený v šestnástke a loptu usmernil k ľavej žrdi. Futbalisti Dukly sa ani nestihli spamätať a brankár Boroš musel loviť loptu zo siete po druhýkrát. Priamy kop Romana Gergela odhlavičkoval nešťastne do vlastnej brány stopér Ján Nosko a v 5. minúte viedli domáci už 2:0. Následne prišiel útlm a obe mužstvá nijak nehýrili aktivitou. Za zmienku stojí azda len hlavička Davida Střihavku z 22. minúty, s ktorou ale nemal problém gólman DAC Pavol Penksa. V 38. minúte mohol načať debakel Banskobystričanov Jakub Brašeň, donedávna obliekajúci červeno-biely dres. V dobrej streleckej pozícii ho našiel Gergel, ale Brašeň netrafil ideálne a z veľkej šance sa tretí úder pod pás vojakov nezrodil. Na 3:0 nezvýšil v závere polčasu ani Martin Matúš, ktorý v tutovke poslal loptu tesne vedľa ľavej tyče. Do šatní tak šla Dukla ,,len“ s dvojgólovým mankom. V úvode druhého polčasu mohol znížiť Patrik Vajda. Po Považancovej štandardke z 30-tich metrov sa odrazila lopta k nemu od spoluhráča Slančíka, no Vajda z dvoch metrov trestuhodne prestrelil bránu. V zápätí prišiel trest, keď sa potvrdilo staré známe nedáš – dostaneš. S obranou a brankárom hostí sa pohral Roman Gergel a zvýšil na rozdiel troch gólov v prebiehajúcej 53. minúte. Dunajskostredčanom futbal chutil, čo približne po hodine hry dokumentovala kvalitná strela Matúša z hranice veľkého vápna, ktorej chýbali milimetre, pretože opečiatkovala ľavú tyčku. V týchto chvíľach DAC kontrolovalo priebeh stretnutia. V 80. minúte navyše pridali štvrtý presný zásah. Ottó Szabó rozvinul akciu z hĺbky poľa, na ľavej strane našiel Erika Ujlakyho, ktorý pripravil pre Frankyho Nguekama prihrávku ako na zlatom podnose. Kamerunský útočník upratal loptu do prázdnej brány a dokonal skazu na mestskom štadióne na juhu Slovenska. Tú nedokázali zverenci Norberta Hrnčára ani len zmierniť, pretože predposledný tím tabuľky, ktorý avšak hrá vo výbornej forme, už nepripustil Duklu k ničomu.

V 29. kole sa hráči Banskej Bystrice predstavia na domácom trávniku. Na ňom privítajú zatiaľ posledné mužstvo súťaže, FC Nitru. Duel je naplánovaný na sobotu 3. mája s úvodným výkopom o 17.30 hod.