V predposlednom 32. kole najvyššej futbalovej súťaže cestovali hráči Banskej Bystrice do Zlatých Moraviec, kde majú svoj prechodný domov futbalisti Spartaka Trnava. Domáci stále bojovali o tretie miesto a preto si nemohli dovoliť s vypadávajúcou Duklou zaváhať.

Spartak Trnava – Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:0)

Góly: 16. Vlasko, 23. Sabo (11m), 85. Mikovič – 90.+2 Rejdovian. ŽK: Tóth, Casado, Bortel – Kapor, Had, ČK: 22. Vajda (Dukla). Zápas v Zlatých Moravciach sledovalo 2146 divákov.

Zostava FC Spartak Trnava: Jakubech – Tóth, Mikovič, Bortel, Čonka – Casado, Greššák (63. Janečka) – Cleber (53. Vojtuš), Vlasko, Sabo (79. Vyskočil) – Mikovič

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda, De Vito, Had, Savič – Kapor, Willweber (46. Gálik) – Rejdovian, Faško, Polievka (51. Kupec) – Šovčík (63. Hric)

BBO_4259Od úvodných minút držala taktovku predposledného stretnutia sezóny v rukách Trnava. Vždy to však prekombinovala a chýbal finálny nápad. Väčšiu príležitosť si vypracovala v šestnástej minúte a aj ju dotiahla do konca. Akciu začal Casado, keď prihral Greššákovi a ten našiel nabiehajúceho Vlaska, ktorý nemal problém otvoriť skóre. Dukla naďalej nevystrkovala rožky, na lopte bola minimum času. Keď prvý polčas prechádzal do svojej druhej polovice, prišiel druhý a vlastne aj tretí úder pod pás Bystričanov. Vylúčený bol Vajda za faul na prenikajúceho Mikoviča v pokutovom území a nariadenú penaltu premenil Sabo, takže 2:0 pre trnavský Spartak a Duklu čakali ešte dlhé a ťažké minúty v početnej nevýhode. Po necelej polhodine hry to mohlo byť o tri góly. To by však musel protiútok zakončiť Vlasko vydarenejším lobom, Boroš ho prečítal a podržal svoj tím. Trnavčania sa naďalej bavili futbalom, v 37. minúte to nebezpečne opäť skúšal Vlasko, ale svoj druhý gól nepridal. O pár sekúnd na to mal bystrický gólman plné ruky práce, ale neprekonali ho po obrovských príležitostiach ani Mikovič ani Cleber. Ešte pred polčasovom prestávkou Dukla predsa mohla znížiť. Rejdovianov pálil z pravej strany, Jakubech iba vyrazil a na Šovčíkovu hlavičku už nereagoval. Ale ani nemusel pretože minula bránu.

BBO_4522Hneď na začiatku druhej 45-minútovky po priťuknutí od Polievku strieľal Kapor, ale minul bránu. Dal však najavo, že Dukla sa nevzdáva a bude sa snažiť dohrať predposledný zápas v najvyššej súťaži vo všetkej počestnosti. Spartakovci ale následne prevzali iniciatívu na svoje kopačky a v 57. minúte rozvlnil delovkou sieť Mikovič, avšak len bočnú. Vojaci to hrali na protiútoky a snažili sa využiť štandardky na ohrozenie súperovej svätyne. Ich šanca prišla v 65. minúte, po odrazenej lopte to skúšal Kapor, jeho strelu zrazil Čonka, následný nebezpečný center vyboxoval do bezpečnej zóny gólman Jakubech. V 67. minúte bol na druhej strane prekonaný Boroš, zachránila ho ale tyč po lobe Saba. Hra sa v týchto chvíľach spomalila, Spartak sa pochopiteľne nemal kam ponáhľať. Bolo to však len ticho pred búrkou, tretí klinec do červeno-bielej rakvy pribil Mikovič. Jeho presnému zásahu predchádzal center z pravej strany, po ktorom mohol strieľať Casado, ale neulakomil sa a daroval gól spoluhráčovi. Hralo sa až päť minút nad rámec riadneho hracieho času a v tretej nadstavenej minúte sa Bystričanom predsa podarilo skórovať. Čestný zásah si pripísal Rejdovian, ktorý sa presadil hlavičkou do odkrytej brány.

Posledný zápas v tejto sezóne odohrajú zverenci trénera Štefana Rusnáka v sobotu 30. mája, keď na Štiavničkách privítajú Ružomberok. Začiatok duelu je stanovený na 17.15 hod.