Po roku sa do Banskej Bystrice vrátili najlepší tanečníci hip hopu z celého sveta. Priaznivcov umenia ulice sem počas uplynulého týždňa lákal festival The Legits Blast.

outbreakFestival v Banskej Bystrici vznikol rozšírením teraz už sedemročného podujatia Outbreak Europe, ktoré pod festivalom pokračuje ďalej a dnes patrí medzi jednu z najväčší bboy súťaží sveta. Súčasťou festivalu bol napríklad päťdňový workshop vedený celosvetovo uznávanými tanečníkmi, podujatia pre vyznávačov freestyle rapu, hudobných producentov, ale aj graffiti jam či tradičná piatková tanečná párty priamo na Námestí SNP alebo sobotňajší turnaj v streetballe. Dejiskom hlavného programu bol tradične klub Ministry of Fun a Europa SC.

Program vyvrcholil cez víkend. V sobotu najskôr hlavnou súťažou Outbreak Europe, kde si ceny pre najlepších napokon odnášali b-boys a b-girls z Ukrajiny, Poľska, Veľkej Británie či Japonska. Večer potom koncertom domácich a zahraničných hip hopových a funk interpretov, na čele s americkou legendendárnou hip hop formáciou The Beatnuts či domácim raperom Majkom Spiritom. Záver The Legits Blast 2016 patril aj tento rok súboju krajín v hip hop tanci priamo uprostred Europa SC. Atmosféru sobotňajšieho programu banskobystrického festivalu približuje naša videoreportáž.