Basketbalistky UMB vycestovali v sobotu v rámci 1. kola skupiny o 5. až 8. miesto do Popradu. Jeden z dvoch banskobystrických zástupcov v basketbalovej extralige žien favoritovi na jeho palubovke podľahol, o čom rozhodol najmä úvod zápasu.

Popradský tím položil základy úspechu už v prvej štvrtine, po ktorej viedol o 13 bodov. Následne sa hra vyrovnala a hráčky UMB vyhrali druhú 10-minútovku o jeden bod. V druhom polčase mali mierne navrch Popradčanky, ktoré si už výhru postrážili.

Domáci tím bol úspešnejší v streľbe za dva body a k víťazstvu mu výrazne pomohlo aj 8 premenených trojkových pokusov. Basketbalistky UMB sa spoza trojkového oblúka presadili len raz. V zápase strelecky vyčnievali dve hráčky. Poprad sa mohol v ofenzíve oprieť o 19-bodovú Emu Rodákovú, zatiaľ čo na strane UMB zaznamenala 14 bodov Kateryna Kovalenko.

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB: „Sebavedomie a sebadôvera, to sú prvé dva faktory, ktoré nám dnes chýbali. Opäť bolo na našej strane veľa stratených lôpt a nevyužitá výšková prevaha. Dovolili sme súperovi útočné doskoky a opakované strelecké pokusy. Musíme zvýšiť aktivitu a agresivitu v uvoľnení hráčky bez lopty a v hre jedna na jedna. Nemôžeme hrať na jednu-dve hráčky, musí zabrať celý tím. Budeme teraz pracovať tvrdo na chybách, aby sme sa dobre pripravili na budúci víkend a Spišskú Novú Ves.“

Kateryna Kovalenko, hráčka BK ŠK UMB: „Už v prvej štvrtine si súper vybudoval náskok 13 bodov, ktorý sme nedokázali dobehnúť. Negatívom z našej strany bolo veľa stratených lôpt a zlá komunikácia ako v obrane, tak aj v útoku. Málo sme strieľali na kôš a preto sa nám nepodarilo vyhrať.“

Extraliga žien – Skupina o 5.-8. miesto – 1. kolo – 16. 1. 2021 – Poprad

BAM Poprad – BK ŠK UMB Banská Bystrica 58:38 (21:8, 7:8, 14:12, 16:10)

Zostava BK ŠK UMB 08 a body: Kovalenko 14, Turčanová 6, Vyšná 5, Chovancová 4, Moravčíková 3, Šunová 2, Luptáková 2, Paulechová 2, Dobrotová, Mrváňová, Žilinská.

TH: 4/9 – 9/18. Trojky: 8/28 – 1/7. Fauly: 21 – 16.

Basketbalistky UMB sa najbližšie predstavia v sobotu, 23. januára od 18.00 h na palubovke Spišskej Novej Vsi.