Po premiérovom domácom vystúpení, v ktorom policajti nestačili na favorita z Bratislavy, sa tentokrát chceli pred vlastnými fanúšikmi rehabilitovať. V ceste im však stáli basketbalisti Svitu, ktorí v tejto sezóne už raz Banskobystričanov porazili.

ŠKP Banská Bystrica – Iskra Svit 81:76 (27:16, 23:16, 15:23, 16:21)

Najviac bodov: Blagojević 24, Maree 12, Munks a Körner 10 – Berkis 23, Smajlagič 21, Vojtek 18

SKP Banska Bystrica - Iskra Svit, basketbal, Banská Bystrica, 16.12.2013Basketbalisti ŠKP vstúpili do zápasu aktívnejšie. Už od prvých minút si začali vytvárať dostatočný náskok. Po prvej časti odbehli Iskre na rozdiel deviatich bodov. V ďalšom priebehu sa scenár zápasu nemenil. Tempo udávali domáci zverenci trénera Martina Blaha a do polovici stretnutia si vybudovali vedenie 50:32.

Tak, ako ovládli prvú časť Banskobystričania, tak tú druhú zobrali do svojich rúk hostia zo Svitu. Zlepšení pohyb a hlavne využívanie šancí znamenali, že po tretej desaťminútovke bol náskok domácich len desaťbodový. To však nebolo všetko. Hostia hrýzli aj v poslednej štvrtine. Policajti si však zubami – nechtami svoj náskok udržali a po výsledku 81:76 si pripísali na svoje konto premiérovú výhru pred vlastnými fanúšikmi.

V stredu 19. novembra sa basketbalisti Banskej Bystrice opäť predstavia na domácej palubovke, keď privítajú hráčov BC Prievidza. Začiatok duelu je naplánovaný na 18.00 hod.