Po výhre Martina v treťom zápase sa stav série znížil na 2:1 z pohľadu Banskej Bystrice. Hostia nastúpili do štvrtého zápasu s menšími zmenami. V bránke sa predstavil Nathan Lawson a do zostavy sa vrátil aj najproduktívnejší obranca súťaže Mathew Maione.

MHC Martin vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 0:7 (0:1, 0:4, 0:2) – Stav série 1:3

Góly: 11. Buc (Hickmott, Surový), 23. Hickmott (Maione, Wishart), 28. Buc (Surový, Kubka), 31. Surový (Wishart, Hickmott), 35. Buc (Kubka, Higgs) 42. Bortňák (Higgs, Handzuš), 43. Kafka (Belluš, Wishart). Zápas sledovalo v Martine 3195 divákov.

Zostava MHC Martin: Corbeil – Kozák, Brňák, König, Pulli, Bačik, Salija, Pacalaj, Rusina – Korostin, Galamboš, Varga – Markovič, Heizer, Surovka – Rapáč, Pokrivčák, Rzavský – Dvořák, Jurášek, Dírer

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lawson – Maione, Wishart, Sersen, Kubka, Mihalik, Carlsson, Rosandič – Hickmott, Surový, Buc – Belluš, Trukhno, Kafka – Skalický, Higgs, Handzuš – Matoušek, Bortňák, Lamper – Češík

Brankár Lawson pri svojom debute v play off udržal čisté konto

Barani nechceli pripustiť druhé zaváhanie a od začiatku zápasu sa pustili do svojho súpera. Z tlaku pramenila aj presilová hra, ktorú hostia strávili celú v útočnom pásme, Corbeila ale neprekonali. Hokejisti Banskej Bystrice aj naďalej zamestnávali domáceho brankára a podarilo sa im otvoriť skóre tohto stretnutia. V 11. minúte po krásnej kombinácii prvej formácie po osi Surový – Hickmott – Buc tretí menovaný už nemal problém poslať puk do siete. Necelých päť minút prvej časti sa kvôli poruche plexiskla dohralo na začiatku druhej dvadsaťminútovky. Na skóre sa však už nič nezmenilo.

Vstup do druhej tretiny vyšiel hosťom ideálne. Už po necelých troch minútach z pravej strany napriahol Hickmott a prekonal Corbeila. Náskok Banskej Bystrice mohol vzrásť už o pár okamihov, lenže hostia presilovku nevyužili. Mrzieť ich to ale nemuselo, nakoľko v 28. minúte Surový výborne našiel voľného Buca a ten strelou spomedzi kruhov vymietol ľavý horný roh domácej brány. Barani boli pri chuti, z čoho pramenili ďalšie šance. Najprv na Corbeilovi stroskotal Higgs. O pár sekúnd si však kapitán Surový našiel odrazený puk, obišiel bránu a zvýšil už na 4:0. A keď v 35. minúte pridal Buc ďalší presný zásah, ktorým dovŕšil svoj hetrik, Martinčania boli zrelí na uterák. To ešte im v závere pomohla pri strele Belluša aj konštrukcia brány.

Domáci nastúpili do záverečnej časti v bránke s Dzubinom, no ani on nezastavil kanonádu Banskej Bystrice. Tá už po 99 sekundách pridala šiesty gól, keď Bortňák prestrčil puk pomedzi tyč a Dzubinov betón. Následne predviedol peknú individuálnu akciu Kafka a Dzubina musel ťahať puk zo svojej brány opäť. Martin chcel pred vlastnými fanúšikmi streliť aspoň čestný úspech, ale Lawson, ktorý dostal prednosť pred Bacashihuom, držal čistý štít. Na druhej strane sa ukázal aj Dzubina, ktorý vychytal vo vlastnom oslabení nájazd Higgsa. Banskobystričania v Martine zvíťazili 7:0 a od postupu do finále ich delí jeden krok.

Už v nedeľu 9. apríla budú môcť zverenci trénera Országha rozhodnúť o svojom postupe do finále. Piaty semifinálový zápas sa odohrá pod Urpínom so štartom o 18.00 hod.