Aj tento rok sa banskobystrickí barani zúčastnia Memoriálu Pavla Zábojníka, kde počas troch dní (14. až 16. august) odohrajú tri zápasy. Ten prvý absolvovali zverenci trénera Miroslava Chudého proti rumunskému tímu Corona Brašov.

Corona Brašov – HC ’05 Banská Bystrica 1:7 (0:2, 1:4, 0:1)

Góly: 26. Peter (Filip, Zsok) – 6. Róth (Rosandič, Žilka), 8. Nicastro (Hudec), 24. Block (Mráz), 28. Kudrna (Kafka, Bambúch), 36. Lunter (Hudec, Larson), 39. Kudrna (Hudec, Kafka), 57. Hudec (Konečný, Nicastro).

Zostava Corona Brašov: Polc – Oprea, Obšut, Janos, Nagy, Hietamaki, Filip, Pysarenko – Molnar, Fodor, Peter – Saluga, Dumitru, Mihaly – Imecs, Klouda, Zsok – Balint, Virag, Petres.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Wiikman – Montgomery, Gachulinec, Lunter, Nicastro, Bambúch, Biro, Rosandič, Predajniansky – Handlovský, Block, Mráz – Konečný, Hudec, Larson – Kudrna, Preisinger, Kafka – Róth, Zigo, Žilka

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - HK Nitra, 31.03.2014, Banska BystricaHokejisti HC ’05 nastúpili proti rumunskému mužstvu už aj s novými posilami. V bránke sa predstavil Miika Wiikman, v obrane Montgomery, Nicastro či Biro a v útoku Block, Larson, Kudrna a Konečný. Úvodný gól duelu obstaral bystrický útočník Mário Róth, ktorý tečoval nahodenú prihrávku Rosandiča. Už o dve minúty na to zvýšil vedenie baranov obranca Nicastro, ktorý sa presadil strelou od modrej čiary. Brašov sa dostával do streleckých pozícií, no s nimi si bez problémov poradil Wiikman.

Druhú tretinu odštartovala veľká šanca Corony, no útočník rumunského tímu nedokázal doraziť puk do poloprázdnej brány. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo o pár minút neskôr, keď svoj premiérový zásah v bystrickom drese strelil Austin Block. Brašov však nezložil zbrane a o 120 sekúnd po inkasovanom góle udrel Peter, ktorý tečoval strelu Filipa od modrej čiary. Na ďalší presný zásah sa nečakalo dlho, pretože v 28. minúte prekonal Polca strelou zápästím Kudrna – 1:4. Už o pár minút to bolo štvorgólové vedenie, keď sa dorážkou spred bránkoviska presadil Peter Lunter. To však zo strany baranov nebolo všetko. Ďalší gól pridal po peknej prihrávke Hudeca Kudrna, ktorý vymietol pravý horný roh Polcovej brány.

HC '05 Banska Bystrica - HK 36 Skalica, hokej, 17.3.2014Tretia dvadsaťminútovka sa viac-menej len dohrávala. No gólové príležitosti boli na obidvoch stranách. Najprv si brankár Brašova poradil so strelou Konečného, na druhej strane predviedol svoju lapačku Wiikman po strele jedného z útočníkov Corony. Gól tak visel na vlásku. Ten padol až v 57. minúte po bekhendovom blafáku Michala Hudeca, ktorý tak uzavrel skóre stretnutia. Zverenci trénerského dua Chudý – Hlinka tak zvládli svoj prvý duel na Memoriáli Pavla Zábojníka, keď deklasovali Brašov 7:1.

Najbližší zápas odohrajú barani už zajtra (piatok 15. augusta), keď sa stretnú s rivalom HKM Zvolen. Úvodné buly je naplánované na 19.00 hod.