Po dvoch prehrách z úvodných dvoch zápasov chceli zverenci trénera Országha konečne bodovať naplno. V rámci 3. kola Tipsport ligy cestovali barani do Popradu, ktorý bol zatiaľ bez bodu.

HK Poprad vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:1, 2:3, 0:0)

Góly: 29. Kroták (Suchý, Tibenský), 37. Cutting (Kurali) – 11. Róth (Ťavoda), 32. Matuškin (Surový, Maione), 34. Bezúch (Ďatelinka), 36. Matuškin (Kafka, Maione). Zápas sledovalo v Poprade 920 divákov.

Zostava HK Poprad: Fernström – Suchý, Kurali, Dinda, Fabian, Pokovič, Cutting, Šterbák – Kroták, Zagrapan, Štrauch – Lapšanský, Lichanec, Tibenský – Bondra, Troliga, Paločko – Výhonský, Ježek, Václav

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – P. Mikuš, Ďatelinka, Maione, Wishart, Mihálik, Matuškin, Ťavoda – Hickmott, T. Surový, Kafka – Trukhno, Bortňák, Bezúch – Andrisík, Češík, Lamper – Ferleťák, Tamáši, Róth

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HC Kosice - barani - 11.09.2016 - Banska Bystrica

Od začiatku bolo na obidvoch mužstvách cítiť, že vstup do sezóny im nevyšiel a tempo v úvode preto nebolo vysoké. Prvá väčšia šanca prišla až v 9. minúte, keď to domáci kapitán Kroták vyskúšal spomedzi kruhov, Bacashihua bol ale pozorný. Barani si na svoju šancu počkali a hneď z ich prvej gólovej príležitosti udreli. V 11. minúte po zlom vyhodení Popradu zachytil puk Ťavoda, ten ho posunul Róthovi, ktorý z ľavého kruhu prestrelil Fernströma. Barani po vstrelenom góle ožili a boli to práve oni, ktorí sa hnali dopredu.

Prevaha hostí pokračovala aj v druhej tretine. V 24. minúte vyrobil hrúbku Kroták, ale Češík ponúknutú príležitosť nevyužil. Kamzíci postupom času duel vyrovnávali a hlavne šance Zagrapana a Václava volali po góle. Ten padol až o pár minút neskôr. Po faule Češíka hrali domáci presilovú hru, ktorú už po piatich sekundách využil delovkou Arné Kroták – 1:1. Nerozhodný stav ale dlho pod Tatrami nevydržal. Najprv mohol hostí poslať do vedenia Matushkin, ten ale zlyhal na gólmani Fernströmovi. O desať sekúnd neskôr ale ten istý hráč už švédskeho brankára zblízka dorážkou prekonal. Aktivita hostí pokračovala. Najprv na Fernströmovi stroskotal Ferleťák, no v 34. minúte domáci gólman nestačil na strelu Bezúcha. O 81 sekúnd bol náskok Banskobystričanov už trojgólový. V presilovej hre našiel Kafka peknou prihrávkou Matushkina a ten strelou z prvej nedal Fernströmovi šancu. Poprad to ale nezlomilo a ešte v závere druhej časti stihol znížiť. Taktiež v presilovke domáci obranca Cutting strelou švihom prekonal Bacashihuu a znížil stav na 2:4 z pohľadu kamzíkov.

Do tretej dvadsaťminútovky vstúpili domáci so snahou čo najskôr skórovať. Gólové šance mali postupne Zagrapan a Bondra, ale americký brankár v službách Banskej Bystrice Bacashihua úspešne odolával. Na druhej strane pohrozil Lamper, jeho šancu však pohotovo zlikvidoval Fernström. Barani sa následne stiahli do pozornej defenzívy a Popradčania sa cez prehustenú obranu nevedeli presadiť. V závere ešte odvolali brankára, no gól už streliť nedokázali. Banská Bystrica tak po prvýkrát v sezóne zvíťazila, z Popradu si po výsledku 4:2 odnáša všetky body.

Už v piatok 16. septembra čaká na hokejistov Banskej Bystrice ďalší zápas. V rámci 4. kola Tipsport ligy zavítajú do Martina. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 18.00 hod.