V 45. kole Tipsport ligy čakal na baranov zápas proti Liptovskému Mikulášu. Liptáci si potrebovali po poslednom zápase v Trenčíne získať opäť svojich fanúšikov, pretože im vojaci uštedrili pekný uterák. Barani na druhej strane v poslednom zápase predviedli krásny obrat, ktorý sa im však v tomto kole už nepodarilo zopakovať.

Od prvej minúty zápasu začali barani v oslabení, keď sa nechal za sekanie vylúčiť Selleck. Presilová hra však Liptákom nevyšla a žiadne vážne ohrozenie na Lisutina nesmerovalo. Zápas tak pokračoval bez gólu a hra sa postupne vyrovnala. V 12. minúte skúsil preveriť Higgs gólmana domácich, ale Kislitsyn sa blysol dobrým zákrokom. Úvodná tretina Banskobystričanom vôbec nevychádzala podľa predstáv a vyrovnaný stav nezmenilo ani vylúčenie Števuliaka. Dobrá hra oboch tímov tak nepriniesla po dvadsiatich minútach úvodný gól.

V úvode druhého dejstva predviedli Liptáci gólový uragán. V 21. minúte otvoril strelecký účet po dorážke Kriška, v 25. minúte zvyšoval Huna a o minútu neskôr Bača, ktorý upravil na 3:0. Domáci si tak rýchlo vypracovali náskok ktorý mohol Tamáši v 31. minúte navýšiť. Ten však gólmana baranov neprekonal.  V 33. minúte sa radoval Varga, ktorý využil vylúčenie Kopera a zvýšil na 4:0. O dve minúty už Nemec upravoval na 5:0 a pre baranov sa tak na ľade v Spišskej Novej Vsi črtal pekný uterák. Rýchly kontaktný gól dokázal streliť Faille, ale druhá tretina pre Banskobystričanov skončila katastrofálne.

Barani do záverečnej tretiny išli aktívne pretože potrebovali čo najskôr streliť minimálne tri góly. Presne toto vedeli domáci hráči, a hru tak pozorne kontrolovali a nedovolili Banskobystričanom väčšie pohyby pred Kislicynom. V 50. minúte dokázali barani využiť početnú výhodu, keď Faille po peknej kombinácii znížil na 5:2. O pár minút neskôr Faille opäť presne mieril čím dokončil svoj hetrik v tomto zápase. Barani tak síce znížili na rozdiel dvoch gólov, ale domáci hráči dokázali kontrolovať priebeh hry a ďalší obrat sa tak v tomto kole Banskobystričanom už nepodaril.

MHK 32 Liptovský Mikuláš vs. HC’05 iClinic Banská Bystrica 5:3 (0:0, 5:1, 0:2)

Góly: 21. Kriška (Kurali), 25. Richard Huna (Kriška, Lenďák), 26. Bača (Nádašdi, Fereta), 33. Varga, 35. Nemec (Nádašdi) – 37. Faille (Southorn), 50. Faille (Higgs, Marshall), 53. Faille (Marshall). Zápas v Spišskej Novej Vsi sledovalo 351 divákov.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Kurali, Nemec, Nádašdi, Bača, Fereta, Suchý, Lenďák, Mezovský – Kriška, Richard Huna, Róbert Huna – Uram, Tamáši, Varga – Oško, Števuliak – Uhrík, Žiak

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Lisutin – Southorn, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík – Selleck, Faille, Sýkora – Bartánus, Higgs, Róth – Gabor, Koper, Kabáč – Török, Giertl, Lunter

Na baranov čaká v ďalšom kole vicemajster z Trenčína. Zápas sa odohrá v piatok 25. januára o 17.30 hod.