V 8. kole futsalisti Lioncar MIBA Banská Bystrica cestovali na horúcu pôdu do Lučenca, kde ich čakala plná hala fanúšikov. Domáci mali pred zápasom na konte z piatich zápasov päť víťazstiev, Banskobystričania ťahali sériu troch prehier za sebou.

Do zápasu lepšie vstúpili futsalisti Banskej Bystrice, keď v prvej minúte skóroval Oliveira. O tri minúty neskôr sa podarilo domácim vyrovnať a v zápätí o minútu neskôr Luciano strhol vedenia na stranu Lučenca. V 7. minúte pridal tretí gól domácich Hricov. V ďalšom priebehu mali obidve mužstvá šance na skórovanie, ale ich nevyužili. V 16. minúte hostia strelili druhý gól v zápase zásluhou ich najlepšieho strelca Oliveiru. Minútu pred koncom prvého polčasu domáci kapitán Féhervári opäť zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

V druhom polčase sa ako prví presadili domáci, keď Steinwandter zvýšil už na rozdiel troch gólov. V 28. minúte sa Lučenčania tešili zo šiesteho gólu v sieti Hanakoviča. O štyri minúty neskôr skóroval hosťujúci kapitán Konder. Do konca zápasu sa presadili už len domáci a v závere sa nepodarilo hosťom hrou bez brankára zdramatizovať duel a na palubovke favorita prehrali 3:9.

Varta futsal liga – 8. kolo – Lučenec

Mimel Lučenec vs. Lioncar MIBA Banská Bystrica 9:3 (4:2)

Góly: Sobral 2, Fehérvári, Steinwandter 2, Ferreira, Luciano, Hricov – Oliveira 2, Konder. ŽK: Ferreira – Čief. Zápas sledovalo 700 divákov.

Povedal po zápase:

Martin Majling (tréner Lioncar MIBA Banská Bystrica): „Úvod zápasu nám vyšiel, keď sme hneď v prvej minúte skórovali. Tým sme možno vyhecovali súpera, ktorý zvýšenou aktivitou v priebehu pár minút otočil skóre na 3:1. Do polčasu sa nám síce podarilo znížiť, no gól do šatne počas slabšej koncentrácie pri rohovom kope zabezpečil opäť domácim dvojgólové vedenie. Aj v druhom polčase boli Lučenčania lepším tímom, ale naši chalani bojovali a vypracovali si dosť príležitostí. Po každej našej nevyužitej šanci nás súper trestal zvyšovaním vedenia. Konečné skóre tak bolo opäť pre nás trošku kruté.“

Ostatné výsledky 8. kola:

Futsal Team Levice vs. MŠK Žilina FUTSAL 4:3 (3:0)
WildBoys ´02 Bratislava vs. Pinerola Futsal 1994 1:8 (1:3)
ŠK Makroteam Žilina vs. Rehab Klinik Barabéri 10:3 (5:0)

Najbližšie sa banskobystrickí futsalisti predstavia na domácej palubovke, kde odohrajú zápas 7. decembra proti bratislavskej Pinerole.