Rok sa s rokom stretol a opäť sú tu Vianoce. A opäť, už po štvrtý raz o taktomto čase, kuchári z Davaj Het, v spolupráci so Street Foodie BB, navaria za veľký hrniec kapustnice pre ľudí, ktorí sú v núdzi. Ak o takých viete, poznáte ich a stretávate, pošlite ich v piatok 23. decembra na banskobystrické námestie. Pocítia tu aspoň na chvíľu teplo domova, ktoré pre nich nie je samozrejmosťou.

Minulé Vianoce kuchári z Davaj Het rozdávali vianočnú kapustnicu ešte v malom stánku pred Europou. Od začiatku tohto roka sa reštaurácia Davaj Het sídli v meštianskej budove zo 14. storočia priamo na banskobystrickom Námestí SNP (vedľa radnice). Zmenilo sa miesto, priestory sú krásne, veľké… no čo sa nezmenilo je to, že v Davaj Het varia stále varia dobre a hlavne srdcom. A tak navaria aj tohtoročnú kapustnicu pre ľudí v núdzi. Podávať sa bude v spoločnom stánku so Street Foodie BB na vianočných trhoch, tiež na námestí. Pre lepšiu orientáciu, je to ten stánok so sobom na streche…

„V stánku máme všetko potrebné na naberanie kapustnice. A vieme tam aj čaj ponúknuť, chlieb aj údené. Pre ľudí v núdzi všetko zadarmo,“ hovorí majiteľ reštaurácie Davaj Het Marek Weiss a dodáva, že veľa ľudí sa ponúklo, že prinesú do kapustnice klobásy aj hríby. Zídu sa, veď gazda sa vraj richtuje navariť 100 porcií vianočnej kapustnice.

V balíčkoch si ľudia v núdzi tento rok nájdu ponožky, ktoré venovalo OZ Pod krídlami anjelov (cca 50 kusov), aj koláčiky a sladkosti od @tonkinedobroty. Davaj Het doplní balíčky konzervami a trvanlivými potravinami.

Viete o ľuďoch, ktorí nemajú kde bývať, žijú v núdzi, chýba im rodina, priatelia, teplo domova a vôňa Vianoc? Poznáte ich a stretávate? Ak áno, pošlite ich v piatok 23. decembra na banskobystrické námestie na horúcu vianočnú kapustnicu. Podávať sa bude od 11.00 do 15.00 h.