Malí aj veľkí milovníci vianočných rozprávok a prekvapení sa aj tento rok môžu tešiť na svietelkujúci konvoj áut v obciach proti prúdu Hrona, ale aj dolu Hronom, v uliciach Banskej Bystrice. Rozprávková Wrangler jazda 2021 sa uskutoční v stredu a vo štvrtok 22. a 23. decembra.

Je najvyšší čas naliať ľuďom do duše pokoj a pripomenúť si, že ľudia ľuďmi nikdy byť neprestali… povedali si členovia JEEP WRANGLER club Slovakia (JWcS) a vďaka nim sa svietiaci konvoj Wranglerov, plný rozprávkových škriatkov, elfov, anjelov a iných „bytôstok“ z rozprávkového sveta, už túto stredu a štvrtok vydá zo Slovenskej Ľupče na cestu rozdávania radosti.

V spolupráci so starostom obce Slovenská Ľupča Rolandom Lamperom chcú tak ľupčianski wrangleristi, ako sa už stalo milým zvykom, priniesť sviatočnú náladu do domovov obyvateľov obce pod Hradom Ľupča, ako aj do susedných obcí či mesta pod Urpínom.

„Je ako je… a hoci sme boli prichystaní osviežiť mikulášske dni, volíme v rámci prirodzenej ľudskej pokory voči situácii jemné posunutie, a naša kedysi Mikulášska rozprávková Wrangler jazda sa premení na Vianočnú rozprávkovú Wrangler jazdu,“ uviedli členovia JWcS.  „Veríme, že rozžiarime srdcia a prenesieme pocity detí do duší všetkým ľuďom, ktorí sa so svojimi ratolesťami, vnúčikmi alebo partnermi a priateľmi pôjdu len tak, ako sa v týchto dňoch hovorí, poprechádzať krátko po zotmení na čerstvý vzduch.“

Ako ďalej uviedli členovia klubu, presný časový harmonogram prejazdu, ktorý sa začne v stredu 22. decembra o 16:00 h pred Mníchovým dvorom v Slovenskej Ľupči, je len ťažko stanoviť. Po prejazde ulicami materskej obce, kde sa najmä tí najmenší majú na čo tešiť, sa svietiaci rozprávkový konvoj vyberie do Lučatína a Ľubietovej, kde sa nakrátko aj zastaví.   Potom prejde ulicami Medzibrodu a stredajšiu jazdu ukončí v Hiadli.

Vo štvrtok 23. decembra Rozprávková Wrangler jazda začína rovnako o 16:00 h pred Mníchovým dvorom v Slovenskej Ľupči. Povedie však smerom na Banskú Bystricu. Prejde sídliskom Rudlová-Sásová, konkrétne ulicami Tatranská, Rudohorská a Ďumbierska a ďalej pokračuje ulicou Na Karlove. Nasleduje Strieborné námestie a Tajovskou ulicou popri parku sa sa jazda napojí na Švermovu ulicu a pokračuje ulicou THK smerom na Kyjevské námestie, ďalej Poľnou ulicou, Námestím Ľ. Štúra a Sládkovičovou ulicou smerom na Zvolenskú cestu. Konvoj Wranglerov prejde aj okolo nákupných centier Európa a Point a Dolnou ulicou na Námestie SNP, kde sa na chvíľu zastaví.

„V tejto zvláštnej pandemickej situácii sme sa rozhodli, že deťom i dospelým prinesieme aspoň na pár minút pocit normálneho života. Normálneho sviatočného, nie umelo statického ale toho ľudského, nádherne rozprávkovo vianočného. Všetci, ktorí sa rozhodli byť nám nápomocní, sú skvelí. Či už wrangleristi, ochotní stráviť hodiny výzdobou áut, prezliekaním sa do rozprávkových postavičiek a hraním svojich rolí, aby mali deti radosť, tak aj priatelia, ktorí pomohli s darčekmi alebo kostýmami,“ hovorí Erika Lamperová z JWcS a dodáva:

„Ľahostajní neostali ani starostovia, ako ten náš, slovensko-ľupčiansky starosta Roland Lamper, ktorý nám je nesmierne nápomocný. Pridal sa k nemu aj starosta Hiadla Ondrej Snopko a po prosbe starostu Pavla Kováča sme sa rozhodli urobiť radosť aj ľuďom v Lučatíne. Samozrejme, tradične nesmiem opomenúť ani Ľubietovú a celú rodinu tamojšieho starostu Pavla Zajaca, ktorí nás nikdy, skutočne nikdy neodmietli. Áno, ľudskosť sa ľudskosťou vracia a veríme, že vďaka pozitívnemu prístupu Oblastnej organizácie cestovného ruchu aj tentoraz prekvapíme deň pred Štedrým večerom Banskú Bystricu.“