Druhú májovú sobotu sa konal siedmy ročník behu na Urpín. Akcia sa konala pod záštitou Active Planet. Kopcová a hornatá trať prilákala ľudí z viacerých kútov Slovenska.

Akcia mala tradične štyri kategórie, z ktorých si každý bežec mohol vybrať tú, ktorá mu vyhovuje. Na podujatí si spolu zabehalo približne viac ako 200 bežcov a o divácku kulisu sa postaralo približne 500 divákov, ktorí vytvárali skvelú atmosféru.

Najdlhšiu trať v absolútnom poradí vyhral Dušan Krajčovič s časom 45:17. Na druhom mieste skončil Roman Vajs, ktorý dobehol o šestnásť sekúnd neskôr. Na treťom mieste skončil Roman Trtek. V ženskej kategórii v absolútnom poradí skončila najlepšie Barbora Šimonová s časom 57:08. Andrea Grendová skončila na druhom mieste a na treťom mieste sa s časom 1:02:19 umiestnila Martina Gregorcová.

V druhej najdlhšej trati vyhrala ženskú kategóriu Lucia Pivarčiová. Miriam Václavíková dobehla ako druhá a tretia sa umiestnila Zuzana Longauerová. V mužskej kategórii vyhral Miroslav Ivan, na druhom mieste skončil Filip Caban a na treťom Roman Reistetter.

“Podujatie hodnotím ako veľmi dobre zorganizované. Počasie bolo príjemné a trať bola taktiež dobrá. Druhé miesto ma príjemne prekvapilo, keďže som tu prvýkrát, ale určite sa rád zúčastním aj ďalších ročníkov,“ povedal pre BBonline.sk jeden z účastníkov behu Filip Caban.

Na 2,5 km trati dobehol prvý do cieľa Matúš Sloboda. Samuel Balent sa umiestnil na druhom mieste. V ženskej kategórii vyhrala prvé miesto Nikol Pivarčiová a na druhom mieste sa umiestnila Tereza Selecká.

„Akciu hodnotím pozitívne, keďže z ohlasov ľudí som počula spokojnosť. Počasie bolo fantastické a som rada, že sme sa vyhli búrkam. Prekvapilo ma, že sa pretekov zúčastnili aj ľudia, ktorí nepochádzajú z Banskej Bystrice. To pre mňa znamená, že sa propagácia zlepšuje, čo ma veľmi teší a taktiež, že akciu robíme dobre a postupne si získavame aj dobré meno. Mojou aktuálnou víziou je, aby sa ďalších ročníkov zúčastnili aj zahraniční pretekári, čo by oživilo podujatie,“ zhodnotila pre náš portál organizátorka Katarína Belicová.

Popri hlavných bežeckých tratiach bol odštartovaný od 10.00 hod aj detský beh na 400 metrov. Víťazmi sa stali všetky deti.