Neopakovateľný zážitok prinesie v máji do Banskej Bystrice ruský cirkusový muzikál Alenka v krajine zázrakov v podaní vynikajúcich ruských umelcov a slovenskej herečky Natálie Puklušovej v úlohe Alenky.

AlenkaLegendárny príbeh Alenky v krajine zázrakov mal a má už veľa podôb – knižnú divadelnú, filmovú a uvádza sa aj ako ľadová show. A teraz už aj ako cirkusový muzikál, ktorý nemohol vzniknúť inde ako v Rusku, kde má cirkus dlhú históriu siahajúcu až do stredovekej kočovnej spoločnosti. Ruský cirkus patrí nesporne k najlepším na svete.

Cirkusový muzikál Alenka v krajine zázrakov ponúka množstvo cirkusových atrakcií, no nie je to klasický cirkus. Spieva sa v ňom, hrá aj tancuje a špičkoví akrobati predvedú kúsky, pri ktorých sa zastavuje dych. Pri príprave tohto diela sa spojili jedni z najlepších ruských dramaturgov, tanečníkov, kostymérov, scénografov, hudobných skladateľov a mnohých ďalších.

Predstavenie, ktoré je vhodné pre divákov od štyroch až po 99 rokov, bude uvedené v slovenskom jazyku. Slovenská herečka Natália Puklušová si v úlohe Alenky zaspieva, zatancuje a možno predvedie aj niečo z cirkusového umenia. Natáliu sme mohli vidieť v televíznych seriáloch Búrlivé víno a Rodinné prípady a účinkuje aj v muzikáli Frida Kahlo (Teatro Wüstenrot) ako Fridina sestra Kristína.

ALENKA V KRAJINE ZÁZRAKOV

Alenka_2Autori a umeleckí vedúci cirkusového muzikálu Alenka v krajine zázrakov sú Ekaterina Romanova a Maksim Romanov. Režisér Andrej Šarnin, zaslúžilý umelec Ruska, je režisérom v Boľšom moskovskom cirkuse prospekte Vernadského, kde pôsobí aj autor hudby k muzikálu Jevgenij Bargman. Scenár a dramaturgia: Valerij Šuľžik, choreografia: Júlia Kaškina, kostýmy: Elena Gadžilova. Okrem už spomenutej slovenskej herečky Natálie Puklušovej v muzikáli účinkujú: gymnastka Veronika Teslenko (Alenka – vzdušné akrobacie), Veronika Baranova (Srdcová kráľovná), Jaziľa Muchametova (Kráľovná kvetov), Dmitrij Novikov (klobučník), Denis Jasik (Marcový zajac), Jana Guščina (Biely králik).

V úlohách priateľov Klobučníka sa predstavia žongléri, bratia Teslenko, ktorí pôsobili aj v kanadskom CirqueDuSoleil a sú známi vo viac ako šestnástich krajinách sveta.

Ďalej účinkujú tanečníci baletu, cirkusoví artisti, športoví gymnasti a akrobati, držitelia viacerých medzinárodných prestížnych cien a medailí, medzi nimi aj bývalý majster športu v športovej gymnastike, držiteľ bronzovej medaily na Festivale cirkusového umenia 2005 v Paríži Maksim Romanov. Veľký ruský cirkusový muzikál Alenka v krajine zázrakov uvidia diváci v Bratislave (15. máj), Spišskej Novej Vsi (18. máj), v Košiciach (21. máj). Do Banskej Bystrice zavíta Alenka a jej priatelia z krajiny zázrakov v nedeľu 22. mája. Predstavenie na Zimnom štadióne sa začína o 17. hod.

Vstupenky na túto veľkolepú rodinnú šou si už môžete zakúpiť v banskobystrickom Informačnom centre (Radnica, Nám. SNP), telefonicky na číslach 0911 590 396, 0905 590 396, mailom mana@mana.sk alebo prostredníctvom stránky predpredaj.sk.

Vstupenky však môžete tiež vyhrať v súťaži, ktorú pre vás pripravujeme v spolupráci s Produkčnou spoločnosťou Mana, ktorá do súťaže venuje štyri vstupenky pre jedného výhercu a jeho rodinu či priateľov. Súťaž už čoskoro nájdete na našom portáli.