Po domácej výhre nad Žiarom nad Hronom cestovali banskobystrickí basketbalisti na palubovku vedúcej Žiliny.

Bystrickí basketbalisti začali zápas v Žiline s potrebnou energiou a rýchlo viedli 10:2. Druhá polovica prvej štvrtiny vyšla lepšie domácim a tak svietil  na ukazovateli skóre  nerozhodný stav 15:15. V druhej štvrtine začali lepšie domáci hráči a Bystričania doťahovali. V závere druhej štvrtiny padli domácemu Kubalovi dve trojky a na polčasovú prestávku odchádzali domáci Žilinčania práve so šesťbodovým náskokom.

V druhom polčase si udržiavali domáci vedenie, ale hosťujúci Bystričania sa nevzdávali. V tesnom závere strhli najtesnejšie vedenie na svoju stranu. V poslednej časti hry sa bojovalo o každý centimeter palubovky, domáci mali mierne navrch. V poslednej minúte zápasu viedlo domáce družstvo už o šesť bodov, no Vojtek premenil obe trestné hody a vzápätí Haviar zaznamenal tri body a opäť sa schyľovalo k dráme. Šesť sekúnd pred koncom riadneho času po faule Rožánek upravil na 70:67. Hosťujúci tréner  si zobral oddychový čas, Bystričania ešte mali voľnú strelu za tri body, no neznamenala predĺženie.

1.liga mužov – skupina o 1.-6.miesto – Žilina

Academic ŽU Žilina vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 70:67 (36:30)

Štvrtiny: 15:15, 21:15, 16:23, 18:14, Fauly: 22 – 15, TH: 11/8 – 18/10, Trojky: 9 – 5

Body za Academic ŽU Žilina: Kubala 24, Ďuriš 20, Mátych 13, Líška 5, Rožánek 4, Orihel 2, Horánsky 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 25, Rozim 14, Haviar 11, Minárik 6, Siládi 4, Muránsky 3, Šoltés 2, Koczkáš 2, Mokroš 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „So Žilinčanmi sme v základnej skupine odohrali dva vyrovnané duely, vedeli sme, čo nás v tomto zápase čaká. Myslím si, že všetkým divákom sa zápas musel páčiť. Domáce družstvo urobilo menej chýb a presnejšie strieľalo. My sme často striedali výborné momenty so slabšími. V závere sme mali voľnú strelu za tri body, no nebola úspešná. Celý zápas bol ako na hojdačke, nielen výsledkovo ale aj výkonnostne. Musíme sa vyvarovať výpadkom v našej hre a koncentrovať sa počas celého zápasu.“

Najbližší zápas odohrajú naši basketbalisti v sobotu 16. marca o 17.00 hod v telocvični Obchodnej akadémie na Tajovského ulici proti VŠEMvs Karlovka Bratislava B.

Výsledkový servis:

1.liga žiaci: MŠK BK Žiar nad Hronom vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 35:48 (25:21) a 40:57 (21:36)