Organizátori multižánrového festivalu Barbakan, ktorý sa bude konať 3. až 6. októbra v Banskej Bystrici, skompletizovali jeho hudobný program.

VecNa tradičnom podujatí sa okrem skôr avizovaných interpretov predstaví aj slovenská kupina Zlokot, bratislavské indie-rockové trio Walter Schnitzelsson, rapperi Vec a Zverina v projekte VECmiZlokot so spomenutou kapelou Zlokot a tiež dídžej a producent Bobsan, známy z akcií Hipster Paradise. Všetci menovaní sa na festivale ukážu v rámci piatkového programu. Headlinerom tohoto dňa bude britská vokálna formácia The Boxettes, ktorá na Barbakane predstaví nové EP No Strings (2013). Vo štvrtok a v sobotu sa o hudobný program postarajú Nat Osborn Band (USA), Wattican Punk Ballet (Arm.), AMO, Ear Drum Kru, Plastic Swans, Emonoizboyz a Martin a Marián Geišbergovci.

V superskupine Zlokot sa zišli Erik „Losos“ Horák (Noisecut), Stanka Apfelová (Got Blue Balls), Lyrik (Modré Hory) a Michal Lašán (Noisecut). Hudobníci sa po prvý raz stretli v júni 2011, pričom skúšky sa naplno rozbehli vlani v septembri. Na tohtoročnom udeľovaní Radio_Head Awards triumfovali v kategórii Nováčik roka, a to ešte predtým, než vydali debutový album Slowakische Idiot (2013), ktorý obsahuje také skladby ako Prvojazdec, The Cure či Môj malý biznis. V poslednej menovanej hosťoval Juraj Bentin z formácie Korben Dallas, s ktorou Zlokot absolvovali spoločné turné.

[youtube fIuN2qInbn0 640 350]

Zlokot majú za sebou aj šnúru s Vecom, a práve ich spoločný projekt VECmiZlokot bude ďalším lákadlom Barbakanu. Navyše, obohatí ho aj rapperov dlhoročný spolupracovník Zverina. Ľudia si budú môcť v banskobystrickej Záhrade vychutnať skladby z Vecovho ostatného albumu Stereo Farbo Slepo (2012), z ktorého zaujali singel Samotár, Placebo, Branči Kováč alebo Kúsky mňa. Jeden z najváženejších domácich rapperov zásluhou tejto nahrávky v marci dominoval na Radio_Head Awards, keď triumfoval v žánrovej kategórii Hip-Hop/Rap/R’n’B a tiež v najprestížnejšej kategórii Album roka.

Walter Schnitzelsson

Trojčlenná bratislavská formácia Walter Schnitzelsson zaujala na jeseň 2012 debutovou EP nahrávkou Mother. Odvtedy stihla odohrať množstvo koncertov a zahrať si na takých festivaloch ako Pohoda, Žákovic Open alebo Grape a tiež vystúpiť v rámci projektu Hudba mesta. V júni dokonca Walter Schnitzelsson v hlavnom meste predskakovali slávnemu Peteovi Dohertymu. V Klube 77 chlapci určite nevynechajú skladby ako This Night’s Fever, Million Years alebo Mother a možno pridajú aj nejaké novinky.

Barbakan – hudobný program na piatok, 4. októbra

Záhrada:
20:00 – VecmiZlokot + Zverina
22:00 – The Boxettes

Klub 77:
23:30 – Zlokot
01:15 – Walter Schnitzelsson
02:30 – Bobsan

Viac o tohtoročnom festivale Barbakan si prečítate v ďalších článkoch…