O.Z. za! amfiteátri pozýva na prvé novoročné premietanie na amfiteáter v Banskej Bystrici už v stredu 14. februára. Ide o nultý ročník podujatia Valentín na amfíku. O 18.30 h premietnu legendárny film Casablanca.

„Hoci sa na prvý pohľad zdá v zime vonkajšie premietanie ako úplné šialenstvo, predvianočné premietania sa nám osvedčili a máme za sebou už štvrtý ročník. V deke a s teplým nápojom je to koniec koncov úplne v pohode a dokonca je to paráda,“ hovorí Juraj Havlík z O.Z. za! amfiteáter.

Aj preto sa s kamarátmi rozhodli vyskúšať premietanie aj na Valentína. Na zahriatie budú nachystané horúca čokoláda, varené víno či dokonca vafle.

A pritom oceňovaná klasika Casablanca bude mať tento rok už 76 rokov: „Keď sa povie Casablanca, málokomu hneď nenaskočí v pamäti jeden z najslávnejších filmov všetkých čias. Názov americkej čiernobielej snímky o sile lásky, ktorej nepraje vojna, dodnes vyvoláva v ľuďoch pocit neopakovateľnej tragickej romantiky, ľudskej výnimočnosti a exotickej príťažlivosti.“ (SME Kultúra)

Vstupenky v cene 4 eur, respektíve zľavnené vo výške 3 eur, bude možné zakúpiť priamo pred premietaním na amfiteátri. Aktuálne informácie od organizátorov môžete sledovať na facebook evente premietania.