V Základnej škole Slobodného slovenského vysielača sa rozhodli v spolupráci s Bábkovým divadlom na Rázcestí oživiť žiakom školský týždeň divadelnými predstaveniami.

V týždni od 31. mája do 4. júna sa na školskom ihrisku uskutočnili divadelné predstavenia, ktoré škola žiakom venovala ako darček k Medzinárodnému dňu detí. Žiaci prvého stupňa mali možnosť pozrieť si divadelné predstavenie pod názvom „Dobrú chuť, vlk!“

V piatok sa piataci a šiestaci zúčastnili na Bábkovom ateliéri, kde si mohli vyskúšať prácu bábkoherca a zahrať sa na divadlo.

„Využili sme priestor nášho školského ihriska, aby sme žiakom umožnili konečne si pozrieť divadlo naživo,“ povedala zástupkyňa riaditeľky školy Diana Javorčíková. „Celý tento školský rok sme pociťovali absenciu kultúrneho vyžitia sa žiakov. Verili sme, že tento týždeň sa nám to konečne podarí,“ dodala.

Po dlhom období to bol konečne pekný jarný týždeň. Žiaci boli na čerstvom vzduchu a zároveň mali možnosť navštíviť divadlo. Škola bude aj naďalej pokračovať v takýchto aktivitách a školský rok uzavrie Slávnostným odovzdaním vysvedčení najmenším prvákom. Vysvedčenia im odovzdajú herci z Bábkového divadla na Rázcestí.