Ako máme poznať, ktoré informácie sú dôveryhodné? Otvárajú nám konšpiračné teórie oči? Komu hrá ich šírenie do karát a komu škodí? Aj na tieto otázky sa budú hľadať odpovede počas štvrtkovej diskusie v kultúrnom centre Záhrada.

plagat_konspiracieHosťami diskusie na tému Konšpiračné teórie: Škodlivý vírus alebo osvietenie? budú Marek Jurkovič z Ústavu experimentálnej psychológie SAV a protikorupčný aktivista Juraj Smatana. Prostredníctvom telemostu bude k dispozícii Juraj Mesík, publicista a konzultant Svetovej banky. Moderátor bude Andrej Čierny z iniciatívy Občianska výzva, ktorá diskusiu v spolupráci s iniciatívou Nie v našom meste a CNK Záhrada organizuje.

„Občianska výzva vznikla ako odlíšenie sa od časti  „organizátorov“ antigorily, ktorá sa postupne stala podhubím pre konšpiracionistov. Ukazuje sa, že konšpiracionisti trvale narúšajú konštruktívne občianske (aj komunálne) aktivity poukazovaním na ich nezmyselnosť, keďže skutočná pravda je údajne kdesi inde,“ hovorí o dôvodoch organizovania diskusie Andrej Čierny.

Začiatok diskusie je vo štvrtok o 18:00 v Centre nezávislej kultúry Záhrada. Vstup je bezplatný.