Návštevníci Záhrady sa vo februári môžu tešiť na modernú činohru s ocenením DOSKY 2022, ale aj na otvorenie novej koncertnej sezóny. Nebudú chýbať ani tradičné workshopy, prednášky a diskusie. Pestrosť podujatí je v Záhrade zaručená.

Uhol_92: Ponížení a krvilační

Už vo štvrtok 9. februára si milovníci modernej činohry a hudobného live-act môžu toto spojenie vychutnať vďaka inscenácii Ponížení a krvilační v podaní divadla Uhol_92. Ocenenie DOSKY 2022 za najlepšiu réžiu a kostýmy získala inscenácia s odkazom na román Svedomie proti násiliu od Stefana Zweiga. Dej inscenácie pútavo približuje večný mechanizmus moci a chvíle, kedy chceme vykričať svoje najtemnejšie myšlienky. Začiatok predstavenia je o 19.00 h.

Otvorenie novej koncertnej sezóny v Záhrade bude patriť rapu

V Záhrade máva otvorenie novej koncertnej sezóny vždy špecifický charakter. Minulý rok ste si mohli vypočuť lutnový recitál a tento rok bude otvorenie patriť novinke na slovenskej hudobnej scéne. KKR je nový hudobný projekt, ktorý tvoria raper Lyrik H, známy hlavne z kapely Modré Hory a hudobný producent Rentip. Na koncertoch ich dopĺňa bubeník Luboš Ežo Ambrózai.

„KKR je svieža ingrediencia v guláši slovenskej populárnej hudby, na pomedzí industriálnej elektroniky a metafyzického, angažovaného rapu. Poslucháčov si nájde medzi tými, ktorí skúmajú realitu z nevšedných uhlov a tými, ktorí ocenia hip-hopový beat, na ktorý čakáme od pádu berlínskeho múru,“ vyjadril sa k zoskupeniu KKR šéf labelu DiveZvery Michal Tőzsér.

Koncert kapely KKR v Záhrade už 11. februára o 20.00 h.

Divadlo z Pasáže a tri skvelé pondelkové predstavenia

Rôzne svety, rôzne názory, nepochopenie, nádej… Inscenácia Posolstvo z inej planéty na motívy poviedky Hermanna Hesseho je rozprávkou pre dospelých. Čitateľné alegórie spojené so silným kritickým posolstvom balansujú na hranici morality. Sú však bravúrne vyvážené poetickým textom. Výborné predstavenie v pondelok 13. februára o 19.00 h.

Tanečné predstavenie plné humoru, nadhľadu a lásky nielen k pohybu. Inscenácia Lásky SHOCK reflektuje spôsob, akým svet vnímajú samotní herci Divadla z Pasáže. Ako vnímajú samých seba, svoje pocity, telo, svoj život. Predstavenie o plnosti prežívaného a nekonečných variáciách vnímania v pondelok 21. februára o 19.00 h.

Predstavenie Čajka je ódou na prekonávanie hraníc, túžbou po tom, aby sa sloboda nestala len exponátom v múzeu. V pondelok 27. februára o 19.00 h nájdite odvahu, byť inými.

Workshop, cestovateľská prednáška aj diskusia

Pestrá programová štruktúra Záhrady – Centra nezávislej kultúry vo februári prináša aj zaujímavý Workshop video tvorby mobilom. Matej Siheľský príde porozprávať o svojich cestovateľských zážitkoch a v spolupráci s Katedrou Filozofickej fakulty UMB sa môžete zúčastniť podujatia s názvom Večery s filozofiou v Banskej Bystrici.

Február v Záhrade je plný podujatí, z ktorých si vyberie každý. Kompletný program nájdete tu.